Kucharze i cukiernicy powalczą w Poznaniu. SkillsPoland na POLAGRZE
Promocja kształcenia zawodowego i tworzenie przestrzeni dla efektywnej współpracy biznesu z podmiotami realizującymi kształcenie zawodowe – to jedne z głównych celów konkursu dla młodych talentów. Drugi etap rywalizacji młodych kucharzy i cukierników, czyli SkillsPoland 2024, odbędzie się na targach POLAGRA. Zapisy do konkursu wciąż trwają.
SkillsPoland to inicjatywa dzięki której młodzi ludzie podnoszą swoje zawodowe umiejętności. Właśnie temu służą prestiżowe, międzynarodowe konkursy. W tym roku targi POLAGRA staną się areną regionalnych eliminacji konkursów przeznaczonych dla adeptów kucharstwa i cukiernictwa. O udział w etapach ogólnopolskich powalczą odpowiednio 25 i 27 września.
Zapisy trwają
Konkursy adresowane są do uczniów, studentów i młodych pracowników firm mających siedzibę na terenie Polski. Zapisy do SkillsPoland 2024 dla kucharzy i cukierników są otwarte. Na początek należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Trzeba to zrobić do 5 września, do północy.
Na prawidłowo zarejestrowanych uczestników obu konkursów czekają testy wiedzy online i/lub zadanie praktyczne. Do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się na targach POLAGRA, awansuje maksymalnie 12 młodych kucharzy i 14 młodych cukierników.
Rywalizacja na żywo
W środę, 25 września, dwunastka młodych kucharzy będzie miała do przygotowania hiszpańską tortillę i danie główne z produktów takich jak kurczak, kasza gryczana, buraki. Dziesięcioro najlepszych awansuje do ogólnopolskiego finału eliminacji. Cukiernicy przystąpią do zmagań w piątek, 27 września. Przygotują ptysia z kremem patisiere i deser talerzowy. Najlepsza szóstka awansuje do ogólnopolskiego etapu konkursu.
Warto więc przyjść na POLAGRĘ i przyglądać się ich pracy, bo zwycięzcy obu kategorii na arenie ogólnopolskiej staną się członkami polskiej kadry przygotowującej się do konkursu EuroSkills Herning 2025.
Projekt „Promocja kształcenia zawodowego poprzez krajowe i międzynarodowe konkursy umiejętności EuroSkills i WorldSkills” jest realizowany przy wsparciu Unii Europejskiej ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.