Organizator:

Obchodzimy Dzień polskiej Żywności

Podziel się

W piątek, 25 sierpnia obchodzimy Dzień polskiej Żywności. Wybór daty nie jest przypadkowy.

To właśnie pod koniec sierpnia stragany na targowiskach oraz półki sklepowe ukazują się w pełnej krasie, obfitując w świeże, rodzime warzywa i owoce. W tych dniach rolnicy świętują dożynki, podsumowując swój wysiłek i ciesząc się owocami swojej pracy.

Dzień polskiej Żywności przypomina, jak niezwykle interesująca i różnorodna jest oferta miejscowych producentów żywności. To święto nie skupia się na promowaniu jednego konkretnego produktu, ale na całej gałęzi przemysłu spożywczego. W jego ramach organizowane są konkursy, plebiscyty oraz promocje na wybrane artykuły spożywcze.

„Dzień polskiej Żywności” daje doskonałą sposobność, by powrócić do tych klasycznych dań, które może nieco zapomnieliśmy, ale wciąż oferują niepowtarzalny smak. Te dobrze znane receptury można interpretować na nowo, nadając im świeże spojrzenie. Nawet tradycyjne, „staromodne” dania można przyrządzić w zupełnie nietypowy sposób.

Wystarczy przyjrzeć się bogactwu polskiej żywności i poszukać inspirujących przepisów na nowoczesne potrawy i przekąski. Tych nie zabraknie także na POLAGRZE i Kulinarnym Pucharze Polski. 

Te trzy dni warto wykorzystać, by poznać walory polskiej żywności i spotkać się z jej producentami.

Sprawdź program wydarzeń Kup bilet