Organizator:

Unijny plan walki z mikroplastikiem [PROGRAM SZKOLENIA]

Podziel się

Jakie są i będą nowe projektowane obowiązki podmiotów gospodarczych i przewoźników operujących granulatem tworzyw sztucznych? O tym opowiedzą przedstawiciele kancelarii Sobczyńscy i Partnerzy. Osoby zarejestrowane na szkolenie otrzymają bezpłatny bilet.

Tematyka szkolenia obejmie zagadnienia takie jak: inicjatywa legislacyjna Komisji Europejskiej w kierunku rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zapobiegania stratom granulatu tworzyw sztucznych w celu zmniejszenia zanieczyszczenia mikrodrobinami plastiku.

 

SZKOLENIE

Unijny plan walki z mikroplastikiem

czwartek, 26 września, scena w pawilonie nr 7

godz. 13:30-14:30

PROWADZĄCY SZKOLENIE

Łukasz Jankowski - partner, adwokat

Łukasz Jankowski kieruje w Kancelarii zespołem kontraktów handlowych. Specjalizuje się w projektach obejmujących optymalizację rozwiązań prawnych w zakresie umów handlowych i obsługi procesów budowlanych, również w ramach zamówień publicznych. Wraz ze swoim zespołem negocjuje i nadzoruje realizację kontraktów zawieranych przez polskich i międzynarodowych klientów Kancelarii działających na całym świecie. Część jego praktyki zawodowej koncentruje się na obsłudze podmiotów gospodarujących odpadami, w tym na uzyskiwaniu zezwoleń na gospodarowanie odpadami. Reprezentuje podmioty w relacjach z organami koncesyjnymi i organami kontroli, a także w sporach z organami przed sądami administracyjnymi. Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie obrotu nieruchomościami. Współorganizował również loterie i konkursy dla przedsiębiorców, reprezentował przedsiębiorców w sporach z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. prowadząc procesy sądowe cywilne, jak i karne w wielkopolskich kancelariach. Posiada również doświadczenie w pracy w organach fundacji. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2016 r. ukończył aplikację adwokacką i uzyskał wpis na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. W wolnych chwilach zajmuje się grami fabularnymi i strategicznymi. Jest miłośnikiem kinematografii.

Anna Wieczorek - radca prawny

Anna Wieczorek jest radcą prawnym w Zespole Kontraktów Gospodarczych i Ochrony Środowiska. W ramach praktyki zawodowej zajmuje się obsługą polskich i zagranicznych przedsiębiorców, w szczególności negocjacją umów handlowych oraz kontraktów budowlanych. Ponadto w zakres jej praktyki wchodzi kompleksowa obsługa podmiotów branży e-commerce, nowych technologii oraz ochrony środowiska, w tym doradztwo w kwestiach procesu inwestycyjnego, obiektów OZE, jak i gospodarki odpadami. Dysponuje bogatym doświadczeniem w sprawach związanych z doradztwem prawnym w toku realizacji inwestycji infrastrukturalnych, opartych o przepisy Prawa Zamówień Publicznych i postanowienia FIDIC oraz obsługą prawną projektów unijnych, w tym tematyką korekt finansowych. Ukończyła studia na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2022 roku ukończyła aplikację radcowską i uzyskała wpis na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. W wolnych chwilach podróżuje i aktywnie spędza czas.

Zostań wystawcą Zarejestruj się i odbierz zaproszenie