Organizator:

Jak bezpiecznie rozwijać biznes spożywczy w sieci?

Podziel się

Szkolenie dla przedstawicieli branży spożywczej.

 

W okresie ograniczeń w prowadzeniu handlu w formie tradycyjnej przedsiębiorcy przenoszą się do sieci, by tam budować swój wizerunek i biznes. Po ostatnich doświadczeniach zmieniły się również przyzwyczajenia i oczekiwania klientów, którzy coraz więcej codziennych, nawet drobnych spraw, chcą załatwić w sieci. To szansa, ale również wyzwanie, dla branży spożywczej.

Handel elektroniczny jest objęty nadzorem kilku regulatorów, którzy konsekwentnie od lat przyglądają się praktykom przedsiębiorców działających w sieci. Ostatnie wypowiedzi Prezesa UOKiK sugerują, że trend ten raczej się umocni, a Urząd nie będzie stosował taryfy ulgowej wobec przedsiębiorców naruszających interesy konsumentów. Dlatego też, jest niezwykle ważne, aby regulamin portalu internetowego, ogólne warunki umowne, polityka prywatności i cookies, podejmowane działania marketingowe i korzystanie z praw własności intelektualnej były w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami oraz praktyką organów regulacyjnych. W wystąpieniu skupimy się w szczególności na praktycznych aspektach działalności przedsiębiorców z branży spożywczej w Internecie i zgodności ich działalności z prawem konsumenckim.

Jak prawidłowo zagwarantować konsumentom ich prawa? Jak zredagować postanowienia dokumentów regulujących zasady korzystania z witryny internetowej? Jak dostosować model działalności internetowej do możliwości i potrzeb przedsiębiorcy?

To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzą eksperci z kancelarii WKB na targach Polagra 2020 podczas szkolenia:

Jak bezpiecznie rozwijać biznes spożywczy w sieci?

TERMIN: 30.09.2020 / godz. 11.00

MIEJSCE: MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

pawilon 5 / Spekear's Corner

Podczas szkolenia zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Pakiet startowy – czyli przegląd modeli działalności oraz komplet dokumentów
  • Konsumenckie golden rules – obowiązki informacyjne, doręczenie dokumentów, prawo odstąpienia, klauzula modyfikacyjna
  • Przycisk zamawiam / kupuję i płacę – i co dalej z zamówieniem?
  • Reklamacja, rękojmia, gwarancja – zrozumieć różnice i zarządzić ryzykiem
  • Czy sprzedaż alkoholu w Internecie jest dozwolona?
  • Co nas czeka w niedalekiej przyszłości – zmiany zmiany zmiany

 

Szkolenie będzie także okazją do wymiany doświadczeń i zadania pytań ekspertom.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zarejestruj się, by otrzymać zaproszenie.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Szkolenie poprowadzą:

Aleksandra Dziurkowska – radca prawny

Doradza klientom w sprawach związanych z polskim i unijnym prawem konkurencji, w tym m.in. w kwestiach dotyczących porozumień antykonkurencyjnych, wymiany informacji między przedsiębiorcami, nadużywania pozycji dominującej, koncentracji przedsiębiorstw oraz systemów dystrybucji i ich zgodności z prawem konkurencji.

Specjalizuje się w prawie ochrony konsumentów, w tym reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach przez Prezesem UOKiK mających za przedmiot zbiorowe naruszenie interesów konsumentów. Odpowiada za compliance regulaminów sklepów internetowych oraz wzorów umownych stosowanych w obrocie konsumenckim.

Wspiera klientów w sprawach związanych z nieuczciwym wykorzystywaniem przewagi kontraktowej w branży spożywczej (doradzała m.in. podmiotom z branży przetwórstwa owocowego w postępowaniach przed Prezesem UOKiK). Reprezentuje klientów w postępowaniach z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji (w tym dotyczących opłat półkowych oraz systemów rabatowych) i ochrony konsumentów, w tym w postępowaniach dotyczących kontroli wzorców umownych. 

 

Emanuel Wanat – adwokat

Specjalizuje się w zagadnieniach e-commerce, z uwzględnieniem prawa cywilnego, handlowego i konsumenckiego. W tym zakresie doradzał największym spółkom w kraju i za granicą, m.in. platformie ogłoszeń online, sieci sklepów spożywczych, operatorowi platformy VOD, producentowi konsol gier video, czy jednej z największych na świecie giełd kryptowalutowych.

Ma spore doświadczenie w projektach dotyczących nowych technologii a także sporach sądowych, arbitrażowych (w tym międzynarodowych) i regulacyjnych. Przed dołączeniem do WKB współpracował z amerykańską kancelarią prawną, w ramach której praktykował w Polsce, Londynie, Paryżu i na Bliskim Wschodzie.

Jest członkiem Komitetu Arbitrażowego przy Sądzie Arbitrażowym Lewiatan oraz ekspertem Instytutu Jagiellońskiego w zakresie nowych technologii, IT oraz infrastruktury. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie pracuje nad doktoratem na temat kryptowalut.

 

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr jest wiodącą polską kancelarią prawną o międzynarodowym zasięgu. W ramach 100-osobowego zespołu ekspertów i 30 specjalizacji oferujemy kompleksowe rozwiązania prawne, oparte o unikatowe połączenie wiedzy, kompetencji i znajomości wielu rynków. Wspieramy klientów z szeroko rozumianego sektora spożywczego m.in. producentów, dystrybutorów i sieci handlowe. Mamy doświadczenie, praktyczną wiedzę i rozumiemy specyfikę tego sektora. Aktywnie uczestniczymy w procesach legislacyjnych, monitorujemy zmiany prawne na poziomie krajowym i europejskim oraz na bieżąco śledzimy wszelkie trendy dotyczące rynku spożywczego. Wspieramy klientów w bieżących działaniach, pomagamy w przygotowaniu się do kontroli inspekcji i reprezentujemy klientów w postępowaniach przed organami nadzoru nad rynkiem spożywczym (UOKIK, IH, IJHARS, GIS, WIOŚ).