Organizator:

Mistrzowie i pasjonaci wypieków kolejny raz zmierzą się na POLAGRZE i zawalczą o atrakcyjne nagrody!

Podziel się

Profesjonaliści i miłośnicy wypieków kolejny raz zawalczą w konkursie Master Baker o tytuł mistrza i atrakcyjne nagrody. Pula nagród o wartości 30.000 zł czeka na zwycięzców w czterech kategoriach. Wielki finał na żywo 26-28 września podczas targów POLAGRA w Poznaniu.

Wielkimi krokami zbliża się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Piekarzy Master Baker. Kolejny raz będziemy świadkami finału konkursu na żywo podczas targów POLAGRA 2022.

ELIMINACJE - co warto wiedzieć?

Eliminacje do tegorocznej edycji Konkursu wystartowały 5 sierpnia i potrwają do 15 września. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Szczęście tam, gdzie pachnie chlebem”. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób pasjonujących się wypiekiem pieczywa.

Spośród przesłanych prac jury konkursowe wybierze po 3 osoby z każdej kategorii, które przejdą do finału.

Do walki o tytuł mistrza staną finaliści w kategoriach:

  • zawodowcy,
  • amatorzy,
  • koła gospodyń wiejskich oraz
  • uczniowie szkół o profilu spożywczym.

 

 

POD OKIEM MISTRZÓW

W tym roku do Jury zostali powołani pasjonaci i mistrzowie:

  • Katarzyna Mojzykiewicz (przewodnicząca Jury) - Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP, mistrz piekarski i cukierniczy;
  • Czesław Meus - mistrz piekarski i cukierniczy;
  • Piotr Złociński - mistrz piekarski i cukierniczy;
  • Piotr Kucharski - prezenter telewizyjny, kucharz, piekarz, autor książek kulinarnych;
  • Łukasz Dobrowolski - szef kuchni zakochany w mące;
  • Piotr Połomski - piekarz, administrator grup Facebook'owych poświęconych piekarstwu.

 

WIELKI FINAŁ NA ŻYWO

Finałowe zmagania uczestników rozpoczną się na żywo 26 września i potrwają do 28 września, kiedy to poznamy zwycięzców wszystkich czterech kategorii.

 

NA KONIEC... KILKA SŁÓW O POCZĄTKU

Konkurs swój początek zawdzięcza dwóm miłośnikom rzemieślniczego pieczywa – Czesławowi Meusowi oraz Piotrowi Połomskiemu. Panowie podczas jednego ze szkoleń wpadli na pomysł połączenia ze sobą dwóch konkursów piekarskich – internetowego konkursu fotograficznego dla piekarzy o nazwie „I Love Whole Grain” oraz stacjonarnego konkursu „Zboża najwyższej jakości – powrót do zbóż pradawnych” organizowanego przez Czesława Meusa.

Połączenie tych dwóch formuł zaowocowało powstaniem Ogólnopolskiego Konkursu dla Piekarzy Master Baker, który już trzeci rok z rzędu pozwala osiągnąć pasjonatom piekarstwa wymarzony tytuł „Master Baker” i zyskać cenne nagrody.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Polska Ekologia. Wykonawcą zadań projektu jest Grupa MTP. Konkurs sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Więcej informacji o konkursie na: www.masterbaker.pl