Organizator:

Strefa start-up - technologia w służbie branży spożywczej

Podziel się

Rok do roku rośnie liczba startup'ów z sektora food i foodtech. Bezpieczeństwo żywnościowe, poprawa wydajności, zrównoważony rozwój, niemarnowanie żywności czy zmniejszenie śladu węglowego to tylko część obszarów, które obejmują.

Ostatnie lata nie były łatwe dla startup'owego ekosystemu. Pandemia, wojna w Ukrainie, galopująca inflacja - wszystko to sprawiło, że inwestorzy zaczęli rozważniej podchodzić do nowych inwestycji.

Otwarci na nowe

Choć światowe rynki rolno-spożywcze są na początkowym etapie cyfryzacji, już można dostrzec wyraźne przyspieszenie w jej kierunku. Monitoring upraw (np. poziomu nawodnienie, stan nawożenia, wielkość plonu itp.), śledzenie etapów przetwarzania, optymalnego wykorzystania surowca czy łańcucha dostaw pozwalają na analizę danych na każdym etapie.

Oferta uczestnictwa Skontaktuj się z zespołem

Jedną z najnowszych koncepcji, która ujrzała niedawno światło dzienne jest laboratoryjna hodowla kurczaka. Momentem przełomowym było wydanie przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA)  pozwolenia na sprzedaż drobiu wyhodowanego metoda komórkową. Na rodzimym rynku koncepcji podjęła się firma LabFarm. Projekt przeszedł do kolejnego etapu rozwojowo-badawczego, a do roku 2025 planuje się uruchomienie linii pilotażowej

Pomysł to za mało

Utarło się powiedzenie, że dobry pomysł to połowa sukcesu. Eksperci wyjaśniają, że nawet najbardziej pionierska i rozwojowa idea to tylko 5-10% sukcesu. Dlatego 27-29 września w Poznaniu skrzyżują się drogi tych, którzy mają pomysł na innowacyjne rozwiązanie z osobami zainteresowanymi poszerzeniem portfela inwestycji.

To kolejna, po strefie franczyzy, okazja to rozwoju, zdobycia nowych rynków, poszerzenia sieci dystrybucji, czy zwiększenia mocy produkcyjnych.

Zastanawiasz się czy strefa start-up jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami jeśli chcesz zaprezentować rozwiązanie w takich dziedzinach jak:

  • jedzenie (wyższa jakość, zamienniki)
  • zrównoważony rozwój
  • niemarnowania żywności (zero waste)
  • optymalizacja procesów, kosztów, wydajności
  • wielofunkcyjność opakowań
  • logistyka

 

Masz pytania? Czekamy na kontakt!

Sylwia Rogowicz
Sylwia Rogowicz
Wojciech Kokotek
Wojciech Kokotek