Organizator:

Trzy dni dla branży spożywczej i gastronomicznej. POLAGRA jako odpowiedź na niepewne czasy

Podziel się

To nie był łatwy rok dla branży spożywczej i gastronomicznej oraz jej klientów. Dlatego targi POLAGRA oferują trzy dni odpoczynku, oddechu, poznania innowacyjnych rozwiązań i technologii oraz zdobycia wiedzy niezbędnej firmom działającym w tych sektorach gospodarki. W dniach 26-28 września targom towarzyszyć będzie szereg konferencji, konkursów, szkoleń i pokazów otwartych dla zwiedzających.

Straty wywołane pandemią, kryzys spowodowany rosyjską agresją na Ukrainę oraz bardzo wysoka inflacja – skutki tych czynników odczuwają zarówno konsumenci sektora spożywczego, jak i firmy działające w branży spożywczej i HoReCa. W tych trudnych i – jeszcze ponad rok temu – niepewnych czasach, firmy poszukują optymalnych rozwiązań i wykorzystują wiedzę ekspertów, aby wyjść z kryzysu.

Eksperci na dwóch etapach

W tym roku merytoryczne debaty, szkolenia i wykłady odbędą się na dwóch scenach. „Branża spożywcza. Strategie na trudne i niepewne czasy” – taki tytuł jednego z wykładów podczas targów wiele mówi o tegorocznym programie targów POLAGRA.

Przez trzy dni zaproszeni na targi eksperci i goście będą dyskutować na najważniejsze dla branży spożywczej i HoReCa tematy. Przedstawią swoje plany na czasy kryzysu, strategie zakupu energii elektrycznej, rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami – elementy, które powinny znaleźć się w planach rozwoju firmy.

Na scenie zagoszczą przedstawiciele branży mięsnej (konferencja „Paliwo Życia”) oraz sektora odpowiedzialnego za eksport polskiej żywności (kongres Polagra Export Meeting). Dodatkowo odbędą się szkolenia z takich tematów jak etykietowanie opakowań, system kaucyjny czy transformacja cyfrowa.

Ścieżka kucharzy, piekarzy i restauratorów…

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią na POLAGRA powróci Kulinarny Puchar Polski, do którego nominować można się tylko wygrywając jeden z kilku najbardziej prestiżowych ogólnopolskich konkursów. Finaliści Kulinarnego Pucharu Polski to – bez cienia przesady – najbardziej utalentowani kucharze w naszym kraju. O puchar będą walczyć od 26 do 27 września.

Warsztaty dla szefów kuchni potrwają trzy dni i poprowadzą je Ernest Jagodziński, Rafał Koziorzemski i Tomasz Purol. Ostatniego dnia odbędzie się krótkie kulinarne show Wojciecha Harapkiewicza i aktorki Joanny Brodzik, która będzie współgospodarzem finału Kulinarnego Pucharu Polski.

Właściciele restauracji, lodziarni i cukierni, a także pracownicy sektora HoReCa spotkają się także na scenie podczas wręczania nagród w ogólnopolskim konkursie „Mistrzowie Smaku”.

Po raz kolejny publiczność będzie kibicować najlepszym polskim piekarzom – zarówno profesjonalistom, jak i amatorom – uczestnikom konkursu Mistrz Piekarstwa oraz poznać tajniki piekarskiego rzemiosła podczas Forum Zdrowego Piekarstwa.

Znane marki, nowoczesne technologie

Tegoroczna POLAGRA to dwa pawilony i ponad 140 wystawców w trzech strefach (Food, Foodtech i HoReCa) prezentujących setki rozwiązań technologicznych, maszyn i produktów. Wśród nich – jak zawsze – marki znane ze swojej innowacyjności, doceniane przez klientów i nagrodzone przez ekspertów Złotym Medalem Grupy MTP.

Targi POLAGRA, których historia sięga lat 80-tych, wciąż się zmieniają i ewoluują. Miejmy nadzieję, że tegoroczna edycja odpowie na najważniejsze wyzwania branży spożywczej i wypromuje innowacyjność, nie zapominając o kilkudziesięcioletniej tradycji tego godnego uwagi wydarzenia Grupy MTP.