Organizator:

O targach

Podziel się

Targi POLAGRA to wydarzenie o najdłuższej tradycji biznesowej, dedykowane branży spożywczej i sektorowi HoReCa.

 

Ekspozycja

Wyróżnia je różnorodność, skala oraz biznesowa jakość jej uczestników, dzięki czemu stanowią platformę do rozwoju relacji biznesowych, również o charakterze międzynarodowym. Trzy równoległe salony - FOOD, FOODTECH i HORECA przyciągają co roku konglomerat kilkuset wystawców prezentujących żywność stanowiącą odpowiedź na preferencje dietetyczne konsumentów (salon FOOD), nowe technologie pozwalające utrzymać najwyższe standardy bezpieczeństwa w produkcji żywności (salon FOODTECH), a także rozwiązania, które usprawniają prace obiektów gastronomicznych i noclegowych (salon HORECA). Tak różnorodna i bogata oferta sprawia, że wydarzenie odwiedza co roku liczne grono profesjonalistów, w tym: kupcy z sieci handlowych i hurtowni spożywczych, menedżerowie z zakładów produkujących żywność, restauratorzy, szefowie kuchni oraz hotelarze.

Podczas edycji 2021 planowane jest także utworzenie, przy wsparciu partnerów branżowych, stref dedykowanych polskiej branży mięsnej i mleczarskiej, które mają na celu promocję polskiej produkcji oraz strefy poświęconej rozwijającemu się sektorowi produktów eko związana ze świadomością rosnącego znaczenia żywności wyróżniającej się jakościowo oraz zmieniającymi się preferencjami konsumentów.

Promocja polskiej żywności

Do tej pory proeksportowe cele na POLAGRZE realizowane były przede wszystkim w ramach projektu Hosted Buyers, w ramach którego aranżowane były bezpośrednie spotkania producentów z wyselekcjonowaną grupą kupców zagranicznych. W  poprzednich edycjach w programie wzięło udział ponad 100 przedstawicieli sieci handlowych z takich krajów jak: Rosja, Ukraina, Estonia, ZEA, Algieria, Włochy, Belgia, Wielka Brytania, Chorwacja, Francja, Rumunia, Izrael, Liban, Białoruś czy Arabia Saudyjska.

- Hosted Buyers to bardzo istotny element targów pozwalający promować polską żywność na rynkach zagranicznych. Nie wyobrażamy sobie, by mogło go zabraknąć podczas tegorocznej edycji. Nasze prace związane platformą online służącą do umawiania spotkań biznesowych niewątpliwe pomogą nam wzmocnić ten punkt programu POLAGRY – objaśnia Dariusz Wawrzyniak.

Transfer specjalistycznej wiedzy

POLAGRA to nie tylko ekspozycja, ale także wydarzenia jej towarzyszące. W tym roku odbędzie m.in. premierowa edycja kongresu POLAGRA EXPORT MEETING. Planowane są także specjalistyczne szkolenia z różnych obszarów prowadzenia biznesu w sektorze spożywczo-gastronomicznym, a także warsztaty kulinarne, w tym powrót znanych z poprzednich edycji targów spotkań Master Class, do udziału w których organizatorzy planują zaprosić, w roli prowadzących, znakomitych szefów kuchni.

 

Zakres tematyczny Oferta uczestnictwa Kontakt

 

W tym roku polski sektor spożywczy będzie promowany także podczas premierowej edycji kongresu POLAGRA EXPORT MEETING, która odbędzie się drugiego dnia targów - 5 października 2021. Przedsięwzięcie ma na celu wzmocnienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim oraz pozostałych rynkach zewnętrznych. Planowane prezentacje potencjału poszczególnych grup towarowych, dyskusje czy spotkania matchmakingowe niewątpliwie pozwolą na zaprezentowanie Polski jako prężnego, wiarygodnego i konkurencyjnego pod względem jakości i ceny dostawcy wyrobów spożywczych. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.

Program wydarzenia >>

 

PROGRAM KONGRESU

Targi POLAGRA od lat integrują branżę spożywczo-gastronomiczną i są miejscem eksploracji nowych kontaktów biznesowych, wymiany wiedzy, rozmów o przeszłości sektora. Organizatorzy deklarują, że ta tradycja zostanie utrzymana. POLAGRA będzie, zgodnie z hasłem przewodnim, zaprojektowana ze smakiem, a przy tym z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa pozwalając jej uczestnikom realizować cele biznesowe w dogodnej dla nich formie.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w targach POLAGRA skontaktuj się z naszym zaspołem!

Zespół targów POLAGRA

Adrianna Jaraczewska
Klaudia Rezner
Monika Wawrzyniak