Organizator:

Atuty dla wystawców, atuty dla zwiedzających

Podziel się

Uznane marki wystawców, program wydarzeń obejmujący szkolenia związane z opakowaniami i finansową odpowiedzialnością za odpady opakowaniowe, kongres kierowany do eksporterów żywności, do tego Kulinarny Puchar Polski i cała gama wydarzeń dla branży HoReCa. Tegoroczna POLAGRA ma wiele do zaoferowania i wystawcom, i zwiedzającym.

POLAGRA to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu wszystkich przedstawicieli branży spożywczej i sektora HoReCa. Obok bogatej ekspozycji oferuje im liczne szkolenia, prelekcje i debaty. To one pozwolą zdobyć i usystematyzować wiedzę niezbędną każdemu producentowi, importerowi i eksporterowi żywności.

Poznaj swoje (nowe) obowiązki

Eksperckie szkolenia i debaty pozwolą zapoznać się ze zmieniającymi przepisami i nowymi obowiązkami wprowadzających żywność w opakowaniach na rynek. Dotyczą one m.in. ochrony środowiska, rozszerzonej odpowiedzialności producentów i systemu kaucyjnego. Wątpliwości z tego zakresu rozwieją przedstawiciele Związku Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach EKO-PAK, zrzeszającego m.in. Coca-Cola HBC Polska, Pepsi, Nestle, Carslberg Polska, Kompanię Piwowarska, Grupę Żywiec, Heinz czy Jeronimo Martins. Poprowadzą oni dwugodzinne spotkanie i prelekcje połączone z debatą ekspertów.

Przedstawiciele kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr przeprowadzą szkolenie z zakresu znakowania opakowań. To temat, który ze względu na nieustannie zmieniające się przepisy, w branży producentów żywności jest zawsze aktualny, a wiedza niezwykle pożądana.

 

Ważnym punktem programu będzie również kongres Polagra Export Meeting, kierowany do eksporterów żywności i organizacji wspierających eksport polskiej żywności.

Coraz większa ekspozycja

W czasie kryzysu związanego z wojną w Ukrainie i inflację, branża spożywcza potrzebuje spotkań na żywo. W niepewnych czasach to one dają możliwość podtrzymywania kontaktów biznesowych, zawierania nowych umów i kontraktów.

Grono tegorocznych wystawców targów POLAGRA wciąż się powiększa. Wśród niemal setki najważniejszych wystawców, wśród których są Krajowa Grupa Spożywcza, Ishida, Wiesheu Polska, Cream.

Strefa mistrzów kuchni

Na scenie zostanie rozstrzygnięty również plebiscyt „Mistrzowie Smaku”, organizowany przez Polska Press Grupa. Czytelnicy i internauci z całej Polski wybierają w nim najciekawsze restauracje, lokale gastronomiczne, najlepszych kucharzy, kelnerów i managerów. Będzie to doskonała okazja do nawiązania z nimi bezpośrednich kontaktów.

Mówiąc o tegorocznej POLAGRZE nie sposób nie wspomnieć o finale 20. edycji Kulinarnego Pucharu Polski – najważniejszego konkursu dla szefów kuchni. Tegoroczna edycja zapowiada się nad wyraz smakowicie.

 

Odkrywanie nowych technik kulinarnych, umiejętność doboru produktów najlepszej jakości, perfekcyjne przygotowanie swojego stanowiska pracy – to tylko część umiejętności, które zdobędą uczestnicy warsztatów, Chefs Academy prowadzonych przez trzech fantastycznych szefów kuchni.

Targi POLAGRA odbędą się 26–28 września 2022 r. Bilet wstępu uprawnia również do udziału w targach TAROPAK, które odbywają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w tym samym czasie.

 

Tak wyglądała POLAGRA 2021