Organizator:

Badania i rozwój a ulga podatkowa. Prelekcja dla branży spożywczej

Podziel się

Producenci maszyn dla przemysłu spożywczego mogą być beneficjentami ulgi na działalność badawczo-rozwojową.

Ulga B+R umożliwia przedsiębiorcom prowadzącym działalność badawczo-rozwojową dwukrotnie odliczyć wydatek poniesiony na rozwój działalności innowacyjnej i zapłacić niższy podatek dochodowy.

Z ulgi skorzystać mogą nie tylko – jak często mylnie zakładamy – podmioty prowadzące badania naukowe, ale także te kształtujące
i wykorzystujące posiadaną wiedzę do planowania produkcji, ulepszania produktów, procesów i usług. W praktyce oznacza to, że do skorzystania z ulgi B+R kwalifikuje się znaczna część polskich firm produkcyjnych, w tym producenci maszyn dla przemysłu spożywczego.

W czasie prelekcji (odbędzie się 4 października, o godz. i 15:45, w pawilonie 5, Speakers’ Corner) doradca podatkowy Bartosz Mroczkowski w praktyczny sposób wyjaśni, jak działa ulga na badania i rozwój w branży produkcji maszyn. Uczestnicy prelekcji dowiedzą się m.in. jakie prace stanowią działalność badawczo-rozwojową, jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z ulgi, jakie wydatki podlegają odliczeniu i dlaczego producenci maszyn na indywidualne zamówienia klienta mogą być największymi beneficjentami ulgi.