Organizator:

Forum Piekarskie – Zdrowe Pieczywo

Podziel się

Mistrzowskie pokazy i wiedza ekspertów zdominują piekarską część targów POLAGRA.

Do targów POLAGRA, zaplanowanych na 4-6 października br. zostało jeszcze sporo czasu, ale już widać, że będzie to wydarzenie integrujące całą branżę spożywczo-gastronomiczną na wielu płaszczyznach, a zaplanowane kongresy i pokazy będą inspirować uczestników i zachęcać do rozwoju nie tylko sieci sprzedaży, ale także wiedzy i rzemiosła.

Jednym z takich wydarzeń niewątpliwie będzie zaplanowane na 3 dni targowe Forum Piekarskie – Zdrowe Pieczywo, którego organizatorami są Wielkopolskie Koło Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Cech Cukierników i Piekarzy.

Wydarzenie kierowane jest w szczególności do osób związanych z branżą piekarską, a więc do zawodowych piekarzy oraz cukierników, a także do uczniów szkół zawodowych o profilu piekarskim i cukierniczym. Sercem Forum Piekarskiego- Zdrowe Pieczywo będzie zlokalizowana na terenie ekspozycji targów POLAGRA profesjonalna przestrzeń piekarska, w której odbywać się będą przede wszystkim pokazy mistrzów piekarnictwa. Podzielą się oni swoim know-how, którego efektem są wysokiej jakości wyroby piekarskie, a same prezentacje rzemiosła wsparte będą solidną dawką informacji na temat odpowiedniego doboru składników, technologii, jak i samej roli pieczywa w diecie człowieka. Jak wskazują organizatorzy, taka formuła wydarzenia ma na celu umożliwić nie tylko transfer wiedzy pomiędzy zawodowcami, ale przede wszystkim ma stanowić okazję do podniesienia kwalifikacji dla uczniów szkół zawodowych i techników kształcących się w zawodzie piekarza. Forum ma na celu również promocję samego zawodu piekarza, który niestety dziś przeżywa kryzys.

W ramach Forum Piekarskiego – Zdrowe Pieczywo, obok pokazów piekarskich, planowane są także wykłady na temat zdrowego odżywiania się bez rezygnacji ze spożywania pieczywa, bo jak się okazuje diabeł tkwi w szczegółach, a chęć pozbycia się nadplanowych kilogramów wcale nie musi oznaczać rezygnacji z chrupiących bułeczek. Taki zastrzyk wiedzy w połączeniu pysznymi wypiekami powstającymi każdego dnia podczas Forum, niewątpliwie rozbudzi apetyt na polskie, pełnowartościowe pieczywo u wszystkich gości targowych i pozwoli na obalenie mitów związanych z pieczywem.

Forum Piekarskie – Zdrowe Pieczywo to nie jedyne wydarzenie, które odbędzie się podczas targów POLAGRA 2021. W tym roku planowany jest m.in. kongres POLAGRA EXPORT MEETING mający na celu promocję polskich produktów spożywczych, łączący eksperckie wystąpienia i prezentacje ze spotkaniami biznesowymi w specjalnej strefie matchmakingowej. Nie zabraknie także pokazów i warsztatów kulinarnych.