Organizator:

Laureaci Złotego Medalu promują ekologię i innowacyjność na POLAGRZE

Podziel się

POLAGRA od dekad jest wydarzeniem skoncentrowanym na prezentacji osiągnięć jakie mają miejsce w branży technologii spożywczej, gastronomicznej i opakowaniowej. Również program tegorocznej edycji imprezy bazuje na trzech głównych filarach: food, horeca oraz foodtech. To właśnie podczas targów POLAGRA w jednym miejscu i czasie będzie można sprawdzić, jakie są najnowsze tendencje na rynku, w jakim kierunku poprowadzić rozwój firmy, wreszcie - z kim nawiązać współpracę.

Produkty nagrodzone Złotym Medalem Grupy MTP targów POLAGRA wpisują się również w najnowszy trend z wiązany z koncepcją produktów Eco friendly. Prezentowana na targach Przyprawa tradycyjna w płynie "Magia Lubczyku BIO" z Manufaktury Kulinarnej Pod Lasem jest idealną eko-alternatywą dla popularnych produktów. Przyprawa wytwarzana jest wyłącznie z certyfikowanych surowców ekologicznych, a proces technologiczny minimalizuje zużycie energii i ogranicza odpady. Nagrodzony Kefir 13 żywych kultur bakterii z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole zapakowany jest w neutralny dla środowiska, w pełni nadający się do recyklingu karton. To pierwszy tego rodzaju kefir w Polsce, bez dodatków soli i cukrów, kierowany do wszystkich, którym zależy na zdrowym, naturalnym odżywianiu i zarazem dbałości o ekologię.

Trend zdrowej, dietetycznej żywności obecny jest w kolejnym produkcie. Czarna Malina Barbara Rusiecka-Górniak zaprezentuje na Polagrze eliksir Czarna Malina Eliksir 100%. Nagrodzony Złotym Medalem eliksir posiada 5x więcej witaminy C niż malina czerwona, witaminę E, żelazo i cynk, jednak największym atutem Czarnej Maliny są Antocyjany. W produkcie tym nie ma żadnych „ulepszaczy”, chemicznych dodatków, czy cukru, tłoczony jest w dniu zbiorów i ze względu na swoje właściwości można go traktować jak lek.

Uznanie komisji konkursowej zdobyły również Płatki owsiane górskie ekstra 500 g z Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskie PZZ w Stoisławiu, które znane są na rynku od ponad 40 lat. Produkt naturalny, wytwarzany  z wyselekcjonowanego owsa, z wysoką zawartością błonnika i dzięki unikalnej technologii produkcji, posiadający idealną konsystencję. Płatki nie rozgotowują się i nie wymagają gotowania, wystarczy je zalać gotującym mlekiem lub wodą.

Dla miłośników małej czarnej znajdzie się produkt nagrodzony Złotym Medalem Grupy MTP. KAWA MAŁA CZARNA z firmy INSTANTA dostępna jest w trzech wariantach: kawa ziarnista, mielona i rozpuszczalna. Mała Czarna to przede wszystkim staranne uprawy, tradycyjny proces palenia ziaren oraz bogaty smak i aromat. To co wyróżnia Małą Czarną, już na etapie produkcji, to tradycyjny proces wypalania ziarna w piecu bębnowym, gdzie odchodzi się od nowoczesnych, przyspieszonych metod z wykorzystaniem pieców przelotowych, stawiając na techniki, najbardziej zbliżone do tradycyjnego, ręcznego wypalania ziaren kawowca.

Nie tylko produkty prezentowane w ramach Polagra Salon Food zyskały przychylne oceny jury konkursowego. Polagra Salon Foodtech ma też w swojej ofercie ciekawe rozwiązania, a jednym z wyróżniających się i nagrodzonych produktów jest RPP - 100 z hybrydowym manipulatorem osiowym i obrotnicą horyzontalną firmy RADPAK Fabryka Maszyn Pakujących. Innowacyjny system pozwala na grupowanie i pakowanie zbiorcze produktów spożywczych w karton. Zamontowane ssawki w łatwy sposób układają grupę produktów bezpośrednio do kartonu bez pozostawienia wolnej przestrzeni. Nagrodzone rozwiązania zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przy maksymalnej wydajności procesu pakowania.

Wszystkie nagrodzone produkty można będzie zobaczyć w Poznaniu już od 28 września 2020 r.