Organizator:

Master Baker 2023 rozstrzygnięty!

Podziel się

Od kilku lat ostatniego dla targów POLAGRA poznajemy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu dla Piekarzy „Master Baker”. W tym roku atmosfera rywalizacji była gorąca niczym najlepsze wypieki.

 

Konkurs przyciągnął kilkudziesięcioro chętnych z całego kraju. Do finałowej rywalizacji, podzielonej na cztery kategorie, przystąpiło 12 zawodniczek i zawodników. Zmagania trwały na stoisku, w specjalnej strefie konkursowej targów POLAGRA.

Po dwóch dniach ciężkiej pracy, godzinach stresu i niepewności, w piątek, 29 września poznaliśmy najlepsze wypieki, które wybrało jury po przewodnictwem Katarzyny Mojzykiewicz.

Zawodowcy to kategoria, w której mierzą się najlepsi specjaliści piekarnictwa w Polsce.  pierwsze miejsce zajął Michał Hajnrych. Drugie Juliusz Gozdek, a trzecie Bartosz Wróblewski.

Przyszłość polskiego piekarstwa jest w dobrych rękach. Dowodzi tego choćby fakt, że uczniowie startujący w swojej kategorii wykazali się profesjonalizmem i nieprzeciętnymi umiejętnościami. W tej kategorii zwyciężył Robert Szczabła. Drugie zajęła Natalia Pintera, a trzecie Oliwier Rączka.

W kategorii amatorów rywalizacja okazała się bardzo zacięta. O zwycięstwie zdecydowało kilkadziesiąt punktów (przy sumie około 3,5 tys.!). Pierwsze miejsce zajął Marcin Pawlikowski, a drugie Daria Wasielewska. Miejsce na podium uzupełnił Wieńczysław Nabrzyski.

Bardzo interesującą kategorią są Koła Gospodyń Wiejskich. Jak udowodniły poprzednie edycje konkursu, startują w niej nie tylko panie. Pierwsze miejsce wywalczyła Krystyna Michalczuk, drugie Barbara Płonka, a trzecie Marek Bobin.

Organizatorem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Master Baker było Stowarzyszenia Polska Ekologia. Projekt finansowany ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.