Organizator:

Minister Rolnictwa odwiedził targi POLAGRA

Podziel się

Po zakończeniu obrad nt. WPR Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził ekspozycję targów POLAGRA.

Tegoroczna edycja kluczowego w Polsce spotkania branży spożywczej i gastronomicznej - targów POLAGRA w Poznaniu stała się areną ważnych rozmów na temat przyszłości rolnictwa w Europie. O tym rozmawiało dzisiaj 11 ministrów rolnictwa: 4 ministrów państw Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Węgier, Czech i Słowacji, a także ministrowie: Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowenii.

Po obradach i kończącej je konferencji prasowej Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jan Krzysztof Ardanowski zwiedził targową ekspozycję. Spotkał się m.in. z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Końskie, firmy Instanta oraz Agrármarketing Centrum z Węgier.

Minister Rolnictwa pojawił się także w strefie konkursowej Worldskills Poland, na której w dniu dzisiejszym o zwycięstwo i możliwość reprezentowania Polski na mistrzostwach EuroSkills Szanghaj 2021 walczyli dziś młodzi cukiernicy.