Organizator:

Nie marnuj jedzenia - edukacja od najmłodszych lat

Podziel się

Zagadnieniem tym zajmuje się Fundacja "Lubię to".

Szkolenie i nauka osób niepełnosprawnych z zakresu działalności gastronomicznej i kulinarnej, edukacja na temat poszanowania i niemarnowania jedzenia, wspieranie polskich produktów – to kilka z wielu celów jakie postawiła sobie Fundacja „Lubię to”.

Fundacja ma w planach m.in. stworzenie książeczek edukacyjnych dla dzieci, przy pomocy których  zamierza edukować najmłodsze pokolenie w zakresie ekologii – wiodącym motywem ma być niemarnowanie i niewyrzucanie jedzenia, umiejętność segregacji śmieci.

Uważamy, że dzieci od najmłodszych lat powinny być systematycznie edukowane, by chronić i szanować środowisko naturalne, zdrowo się odżywiać i dbać o naszą planetę - komentuje Renata Kowalska, prezes fundacji.

Książeczki edukacyjne rozdawane będą m.in. w restauracjach w charakterze „czekadełka”, by dzieciom czekającym na posiłek, nie nudziło się. Będą także rozdawane w hotelach, przedszkolach, na ulicy.

Firmy, które chciałaby wesprzeć projekt mogą to zrobić poprzez platformę Zrzutka.pl. Jak deklarują przedstawiciele Fundacji przy większym wsparciu możliwa jest reklama firmy we wspomnianych książeczkach oraz podziękowanie w bezpłatnym magazynie „ Gastronom Wybrzeża”, z którym współpracuje Fundacja.

Kontakt do Fundacji znajduje się na www.fundacjalubieto.org.