Organizator:

Rozpoczęliśmy targi POLAGRA 2022

Podziel się

W poniedziałek, 26 września uroczyście otwarto targi POLAGRA i Taropak. Ponad 200 wystawców, trzy dni szkoleń, debat i kongresów.

Ostatni rok nie był łatwy dla branży spożywczej. Właśnie zaczęły się targi, które tworzą miejsce sprzyjające nawiązaniu współpracy dla branży spożywczej i HoReCa. . Straty spowodowane pandemią, kryzys wywołany agresją na Ukrainę i rekordowo wysoka inflacja – skutki tych czynników odczuwają konsumenci, klienci gastronomi, a z nimi firmy branży spożywczej i sektora HoReCa. W trudnych i – jeszcze bardziej niż przed rokiem – niepewnych czasach szukają więc optymalnych rozwiązań i wiedzy ekspertów, które pomogą im wyjść kryzysu obronną ręką.

 

Eksperci na dwóch scenach

W programie przewidziane są liczne debaty, szkolenia i kongresy. W tym roku eksperci będą obecni na dwóch scenach – Scenie Trendów i Scenie Ekspertów. Tragi Polagra zgodnie ze swoim założeniem mają edukować, pomagać w usprawnieniu pracy fprzedsiębiorców i pokazywać nowe trendy. W związku z tym jednym z tematów jest - „Branża spożywcza. Strategie na trudne i niepewne czasy”.

Na scenie spotkają się również przedstawiciele branży mięsnej (konferencja „Fuel for Life”) oraz sektora odpowiedzialnego za eksport polskiej żywności (kongres Polagra Export Meeting). Do tego dojdą szkolenia związane m.in. oznakowaniem opakowań, systemem kaucyjnym i transformacją cyfrową.

 

Rozpoznawalne marki              

Tegoroczna POLAGRA to aż dwa pawilony wypełnione stoiskami wystawców w trzech strefach (Food, Foodtech i Horeca). Prezentują oni rozwiązania technologiczne, maszyny oraz produkty. Wśród nich są – jak zwykle – marki wykazujące się innowacyjnością i rozpoznawalne przez konsumentów, nagradzane przez ekspertów i wyróżniane Złotym Medalem Grupy MTP.

POLAGRA, której historia sięga lat 80., wciąż się zmienia i ewoluuje. Tegoroczna edycja postara się odpowiedzieć na najważniejsze wyzwania branży spożywczej, promując przy tym innowacje i nie zapominając o kilkudziesięcioletniej tradycji tego flagowego wydarzenia Grupy MTP.

 

Kucharze, piekarze, pasjonaci kulinariów

Na tegorocznych tragach POLAGRA nie zabraknie również atrakcji dla miłośników kuchni. Po 2-letniej przerwie powrócił Kulinarny Puchar Polski, który jest najbardziej prestiżowym konkursem kulinarnym w Polsce.

W pawilonie 5 możemy również zobaczyć zmagania finalistów konkursu piekarskiego Master Baker, a przez wszystkie trzy dni możemy przyglądać się profesjonalistom podczas szkolenia Chefs Academy.

 

Jak widać targi POLAGRA mają bogatą ofertę i każdy zainteresowany branżą spożywczą i HoReCa znajdzie coś dla siebie. Przed nami 3 dni pełne wiedzy, nowinek technologicznych i rozwiązań ułatwiających pracę działalności z sektora spożywczego.