Organizator:

Trzy dni warsztatów i kursów herbaty. Znamy szczegóły

Podziel się

Na całym świecie wypija się około trzech miliardów filiżanek herbaty dziennie. Jej roczna produkcja to ponad 6 mln ton. To tylko dwie z wielu ciekawostek o jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Goście targów POLAGRA będą mogli poznać ich znacznie więcej.

Przez trzy dni przedstawiciele firmy Gourmet Foods sp. z o.o. i marki Dilmah poprowadzą warsztaty parzenia i degustacji herbaty.

W programie m.in. zasady parzenia i degustacja herbaty (cupping), opowieść o różnorodności herbat, foodpaing, czyli metoda łączenia składników posiłku w celu uzyskania niezwykłych i zaskakujących doznań smakowych – w tym przypadku dopasowywanie herbat i jedzenia.

Nie zabraknie też opowieści o Aranie i Ajurwedzie, czyli potencjale ukrytym w roślinach oraz o herbacie w miksologii, czyli technikach parzenia oraz doborze herbaty do koktajli. Zdecydowana część warsztatów jest otwarta dla wszystkich gości targów POLAGRA.

Kulminacją będą certyfikowane, trzy, dwugodzinne kursy organizowane pod szyldem marki Dilmah. Na kurs obowiązują zapisy pod adresem anita.wasilewska@gourmetfoods.pl

 

Harmonogram warsztatów i kursów

27–29.09.2023 (środa-piątek), pawilon 5, stoisko nr 149

10:30–10:50
Cupping – zasady parzenia i testowania herbaty (strefa otwarta)

11:10–11:30
Czarna czarnej nierówna, czyli z czego wynika różnorodność herbat (strefa otwarta)

11:50–12:10
Foodpairing z herbatą na słodko i na wytrawnie (strefa otwarta)

12:30–12:50
Arana i Ajurweda – odkrywamy potencjał ukryty w roślinach (strefa otwarta)

13:10–13:30
Nie tylko w filiżance – herbata w miksologii (strefa otwarta)

14:00–16:00
Certyfikowany kurs „Herbata według Dilmah – sztuka doboru, przygotowania i serwowania herbaty” – obowiązuje rejestracja (strefa zamknięta)