Organizator:

Warsztaty dla kucharzy i szefów kuchni. Chefs Academy wraca na POLAGRĘ

Podziel się

Trzej znakomici szefowie kuchni oraz ogromna dawka wiedzy i praktycznych umiejętności. Chefs Academy, warsztaty dla szefów kuchni znów odbędą się na POLAGRZE. Potrwają trzy dni.

W kulinarną podróż uczestników i uczestniczki warsztatów zabiorą trzej szefowie kuchni: Dawid Łagowski, Wojciech Harapkiewicz i Tomasz Purol. 

Dawid Łagowski to szef kuchni Ilonn Hotel Poznań. Wcześniej pracował m.in. w kuchni poznańskiego Sheratona. Przez 13 lat był szefem kuchni w Pałacu Mierzęcin, w którym działały restauracje: Pałacowa i Destylarnia. Trzykrotnie zdobywał najwyższe wyróżnienie Grand Award – „Trzy widelce” w ogólnopolskim plebiscycie „Poland 100 Best Restaurants”. Uczestniczył w szóstej edycji programu TOP CHEF.

Podczas Chefs Academy, pierwszego dnia POLAGRY, czyli 27 września poprowadzi warsztaty z przygotowania potraw mięsnych.

Owoce morza będą z kolei tematem drugiego dnia warsztatów prowadzonych przez Wojciecha Harapkiewicza. Ten szef kuchni restauracji Boreczna, były szefem kuchni w Hotelu Królewskim w Gdańsku i restauracji Babinicz w Dworzysko w Szczawnie-Zdroju, doświadczenie zdobywał m.in. w europejskich restauracjach: w Szwajcarii, Niemczech i Włoszech

Gotował dla Dalajlamy XIV, pary królewskiej Belgii i królowej Holandii oraz trzech polskich prezydentów: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Podczas ubiegłorocznych targów, prowadził też pokaz gotowania prowadzony wspólnie z Joanną Brodzik.

Trzeci dzień warsztatów Chefs Academy będzie poświęcony daniom z ryb. Poprowadzi je Tomasz Purol, szef kuchni w White Marlin w Sopocie.

Wcześniej pracował m.in. w: Park Hotelu w Poznaniu i Szczecinie, poznańskim Hotelu Brovaria, hotelu Remes w Opalenicy, Blow UP Hall 5050 i wielu innych. Tomasz Purol to też doświadczony zawodnik, laureat konkusów kulinarnych. Wygrał też piątą edycję programu TOP CHEF, był mentorem gwiazd w jesiennej odsłonie programu „Top Chef. Gwiazdy od kuchni”. W 2007 r. wygrał Kulinarny Puchar Polski.

Warsztaty organizuje redakcja magazynu „Restaurant Management”. Udział w nich jest płatny. Jednak zwiedzający targi mogą przyglądać się popisom kucharzy.

Program i zgłoszenia Kup bilet na targi