Organizator:

Warsztaty lodowo-cukiernicze | foodowe | kawowe

Podziel się

Cykl warsztatów zorganizowanych przy współpracy z firmą PRIMULATOR. Lody idealne? Ekspres perfekcyjny? Proces powstawania wyjątkowej kawy? Wszystko to i więcej już w dniach 28-30 września podczas POLAGRY 2020!

 

 

WARSZTATY LODOWO - CUKIERNICZE 11.00 – 12.00

 

Poniedziałek 28.09

Podstawy produkcji lodów – dobór surowców i tworzenie receptur, a także omówienie procesu pasteryzacji i jego wpływu na smak lodów.

 

Warsztaty będą oparte na formule zajęć najstarszej szkoły lodziarstwa Carpigiani Gelato Universtity. Podczas warsztatów będziemy omawiać szczegółowy wybór surowców, od tych naturalnych po korzystanie z gotowych komponentów.

Zajęcia zaczną się od omówienia teorii przygotowywania bazy do produkcji lodów, przedstawione zostaną zasady pasteryzacji. Finalna częścią zajęć będzie przygotowanie dwóch smaków lodów. Po warsztatach każdy uczestnik, będzie umiał ocenić prawidłową strukturę, smak i konsystencje lodów idealnych.

 

Wtorek 29.09

Podstawy produkcji czekolady i tworzenie pracowni rzemieślniczej.

 

Na warsztatach omówione zostaną procesy przygotowania czekolady. Przedstawimy koncepcje Bean to bar – czyli drogę jaką musi przejść ziarno kakaowca od pierwszej fazy wypalania do momentu kiedy otrzymujemy gotowy produkt. Na zajęciach pokażemy jak prawidłowo temperować  czekoladę, aby miała odpowiednie właściwości wizualne i smakowe.

 

Środa 30.09

Nowe trendy w produkcji i ekspozycji lodów.

 

Na Warsztatach zostaną omówione nowe trendy dotyczące produkcji lodów i finalnych produktów, które możemy z nich tworzyć. Przedstawimy lody typu Cassatta, które robią olbrzymie wrażenie wizualne i znacząco zwiększają food cost. Pokażemy nowe rozwiązania w pakowaniu lodów na wynos, które w ostatnim okresie znacząco zyskują na popularności i stają się dobrą alternatywą do tradycyjnych form sprzedaży.

 

 

WARSZTATY FOODOWE 13.00 – 14.00

 

Poniedziałek 28.09

Jak zarabiać więcej na pieczywie? Wprowadzenie wyjątkowej oferty gastronomicznej do piekarni, cukierni i kawiarni.

 

Warsztaty będą miały mocno praktyczny charakter.  Pokażemy jak w krótkim czasie przy pomocy jednego pieca możemy zwiększyć food cost w piekarni, cukierni i kawiarni. Warsztaty będą inicjowały burzę inspiracji i pokażą uczestnikom jak wprowadzenie niewielkiej dodatkowej oferty wpłynie na rozwój lokalu.

 

 

Wtorek 29.09

Urozmaicenie  oferty lokali o małych powierzchniach. Wykorzystanie kuchni centralnej w usprawnieniu procesów tworzenia sieci gastronomicznej.

 

Dla osób prowadzących lokale o małych powierzchniach, które nie chcą wprowadzać ograniczeń w ofercie, przedstawimy koncepcje kuchni centralnej. Jest to również idealne rozwiązanie dla firm, które już mają centralną produkcję, a chcą znaleźć dodatkowe

 

Środa 30.09

Dedykowane menu – intuicyjna forma. Szybkie wdrażanie personelu i skrócenie czasu obsługi.

 

Na warsztatach pokażemy rozwiązania, które pozwalają w łatwy sposób wdrożyć nowy personel do pracy, a także skrócą czas obsługi gości lokalu. Razem z uczestnikami stworzymy menu, które w prosty i szybki sposób będzie mogło zostać wdrożone w nowym lokalu. 

 

WARSZTATY KAWOWE 15.00 – 16.00

 

Poniedziałek 28.09

Jak wypalić idealne ziarno? Podstawy roasting’u – w jakich branżach możemy wykorzystać piec i  co na tym zyskamy?

 

Na warsztatach omówimy proces wypalania ziarna. Przedstawimy zasady, które w procesach wypalania mają wpływ na smak i aromat ziaren. Dużo poświęcimy omówieniu działania pieca i możliwości wykorzystania go w różnych branżach poza kawową.

 

Wtorek 29.09

Ekspres Automatyczny czy tradycyjny kolbowy? Czym kierować się przy wyborze ekspresu do piekarni, lodziarni czy cukierni?

 

Przedstawimy różnice i cechy ekspresów tradycyjnych oraz automatycznych. Dokładnie zostaną omówione potrzeby i specyfikacje lokali, pod kątem doboru ekspresu. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się jakie zagrożenia wynikają z źle dobranego ekspresu.

 

Środa 30.09

Nowe trendy w branży kawowej. Wpływ działań CSC na branże.

 

Na warsztacie uczestnicy dowiedzą się co to jest Convenience Store Concept. Poznają nowe trendy i   wpływ CSC na branże kawową. Przedstawione zostaną nowe technologie i możliwości ekspresów automatycznych.

 

Przestrzeń warsztatowa w pawilonie nr. 5, stoisko 116