Organizator:

Warsztaty z fantastycznymi szefami kuchni

Podziel się

Odkrywanie nowych technik kulinarnych, umiejętność doboru produktów najlepszej jakości, perfekcyjne przygotowanie swojego stanowiska pracy – to tylko część umiejętności, które zdobędą uczestnicy warsztatów Chefs Academy. Odbędą się one podczas targów POLAGRA. Zapisy trwają.

Kuchnia włoska? Ryby i owoce morza, a może mięso? – niezależnie o tego, w którą stronę kieruje się kulinarna pasja, warto ją rozwijać. Miłośnicy sztuki kulinarnej będą mogli to robić przez trzy dni, podczas warsztatów organizowanych przez redakcję „Restaurant Management”. Poprowadzą je trzej mistrzowie kuchni. Każdy z nich skupi się na innej kuchni.

Włoskie smaki

26 września, pierwszego dnia targów POLAGRA, warsztaty kulinarne z kuchni włoskiej poprowadzi  Ernest Jagodziński, szef kuchni Autentyk – kuchnia i ludzie oraz Chef’s Table.

Swoje pierwsze, gastronomiczne kroki stawiał w Restauracji 99. Następnie trafił do Restauracji Sens i w końcu warszawskiego The WestinWarsaw. W Poznaniu zbudował nowego miejsce -  Restaurację Cucina

Jego kulinarne autorytety to m.in. Tetsuya Wakuda, Alain Ducasse i Charlie Trotter. Gotowanie jest dla niego połączeniem filozofii, psychologii i zabawy. Najchętniej zrezygnowałby z tworzenia menu, zdając się na nastrój chwili. W codziennej pracy najbardziej ceni wolność twórczą i zadowolenie gości.

Ryby i owoce morza

Drugim prowadzącym warsztaty podczas Chef’s Academy będzie Rafał Koziorzemski, czyli właściciel i szef kuchni w Fisherman – finest food & wine.

To laureat światowego konkursu The Best Chef Rasing Star Awards 2017 i zwycięzca International CHEF Culinary Cup 2018, który specjalizuje się w kuchni lokalnej, fascynuje się dzikimi ziołami, które zbiera w lesie i przenosi do swojej kuchni. Uwielbia też nietuzinkowe, zaskakujące, kontrowersyjne połączenia smakowe i pracę z owocami morza.

Sztuka mięsa

Trzeci dzień akademii szefów kuchni zostanie poświęcony potrawom z mięsa. „Sztukę mięsa” zaprezentuje Tomasz Purol, szef kuchni w sopockim White Marlin.

Tomasz Purol pracował m.in. w Park Hotelu w Poznaniu i Szczecinie, poznańskim Hotelu Brovaria, hotelu Remes w Opalenicy, hotelu Best Western Symfonia w Osjakowie, restauracji Concordia Taste w Poznaniu, poznańskim hotelu Blow UP Hall 5050 i innych.

To zwycięzca i laureat wielu prestiżowych zagranicznych konkursów (m.in. złoty medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy we Włoszech w 2000 r.). W 2007 r. wygrał Kulinarny Puchar Polski – najważniejszy konkurs dla szefów kuchni w Polsce. W 2015 r. wygrał z kolei piątą edycję programu Top Chef.

Dlaczego warto?

Każdy uczestnik pozna filozofię gotowania tych znakomitych poznańskich szefów kuchni. Przyrządzisz dwa dania zgodne z tematyką wybranego warsztatu na profesjonalnie przygotowanym stanowisku pracy. Odkryjesz nowe techniki kulinarne, będzie miał szansę zdobyć cenną wiedzę oraz kontakty.

Więcej informacji na www.chefsacademy.pl

 

POLAGRA - Oferta uczestnictwa Dołącz do wystawców