Organizator:

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności: obowiązujące przepisy, problemy, case study [PROGRAM SZKOLENIA]

Podziel się

Marnowanie żywności to problemem zarówno ekonomiczny i etyczny, jak i środowiskowy. Kogo dotyczy obowiązek oddawania niesprzedanej żywności. Jak zawrzeć umowę o współpracy z NGO? Co to jest opłata za marnowanie żywności? Czy trzeba bać się kontroli Inspekcja Ochrony Środowiska? To kilka zagadnień szkolenia, które odbędzie się podczas targów POLAGRA. Uczestnicy, oprócz praktycznej wiedzy, otrzymają zaproszenie na targi POLAGRA.

Szkolenie pt. "Przeciwdziałanie marnowaniu żywności: obowiązujące przepisy, problemy, case study" obędzie się w czwartek, 28 września 2023, podczas targów POLAGRA. Poprowadzą je eksperci kancelarii JLSW Janaszczyk Lis & Wspólnicy. 

Przedstawiciele kancelarii będą obecni na targach przez trzy dni (27-29 września) na swoim stoisku w Strefie Kancelarii. 

 

SZKOLENIE

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności: obowiązujące przepisy, problemy, case study?

czwartek, 28 września, pawilon 5, Scena Trendów

godz. 10:30-11:30

 

PROGRAM i ZAGADNIENIA

1. Na kim spoczywają obowiązki związane z zapobieganiem marnowaniu żywności?

2. Obowiązki ciążące na sprzedawcach żywności

3. Organizacje pozarządowe i ich obowiązki

4. Kontrole

5. Konsekwencje braku przestrzegania obowiązków związanych z przeciwdziałaniem marnowaniu żywności

6. Case study

Kup bilet na targi Zostań wystawcą Zarejestruj się i odbierz zaproszenie Sprawdź kolejne szkolenie

PROWADZĄCY SZKOLENIE

Julita Wilbik-Klimek – radca prawny, Kancelaria JLSW Janaszczyk Lis & Wspólnicy Radcowie Prawni

Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców działających w branży spożywczej. Specjalizuje się w prawie żywnościowym i dziedzinach pokrewnych, niezbędnych do zabezpieczenia interesów klientów. Na co dzień wspiera przedsiębiorców w spełnieniu wymagań prawnych z zakresu jakości i bezpieczeństwa żywności oraz procesów produkcyjnych, w tym zwłaszcza procedur higieniczno-sanitarnych. Jako certyfikowany Compliance Officer pomaga w opracowywaniu modeli biznesowych i wdrażaniu praktyk zapewniających pełną zgodność z prawem prowadzonej działalności (compliance). Doradza w zakresie relacji B2B. Analizuje i tworzy umowy z dostawcami i odbiorcami środków spożywczych, by zapewnić bezpieczeństwo prawne i optymalne rozłożenie odpowiedzialności. Pomaga przedsiębiorcom już na etapie postępowań kontrolnych, a także reprezentuje ich w postępowaniach sądowo-administracyjnych i postępowaniach prowadzonych przed organami administracyjnymi, w tym przed organami inspekcji sanitarnej oraz inspekcji jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.

Kup bilet na targi Zostań wystawcą Zarejestruj się i odbierz zaproszenie