Organizator:

Spotkania z ekspertami hotelarstwa

Podziel się

W piątek, 29 września 2023 r. w pawilonie nr 10 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, kolejny raz odbędą się Spotkania z ekspertami hotelarstwa”. Wydarzenie jest bezpłatne, wstęp dostępny jest po rejestracji drogą mailową.

Wstęp wolny po rejestracji drogą mailową: zgłoszenia należy przesyłać na adres biuro@projekthotel.pl

PROGRAM WYDARZENIA

10:00–10:30
Rejestracja uczestników

10:30–10:30
Powitanie uczestników
Jerzy Miklewski – CEO Projekt Hotel Sp. z o.o., Partner Fortech Consulting                          

10:30–12:00
ABC hotelarskiego projektu inwestycyjnego, w tym podstawy condo

Jerzy Miklewski – CEO Projekt Hotel Sp. z o.o.,  Partner Fortech Consulting – CEO Projekt Hotel Sp. z o.o.,  Partner Fortech Consulting

Artur Pietraszewski – prezes Grupa Effective 

 • hotelarski projekt inwestycyjny
 • ABC biznesu hotelarskiego
 • kiedy, kto i kiedy zarabia w tym biznesie?
 • pytania i odpowiedzi

12:00–13:00
Smart way to work SOPit15

Miłosz Stanisławski – SOPit15
Warsztat kreatywny „głuchy telefon”

Podczas warsztatu uczestnicy opracują zagadnienia:  

 • efektywne delegowanie,
 • egzekwowanie zadań
 • optymalizacja procesu
 • informacja zwrotna
 • wdrożenie innowacji
 • zarządzanie zmianą

SPONSOR: SOPit15 to skrót od System Of Performance i oznacza mądry sposób pracy. Jest inteligentnym narzędziem, które łączy nasze umiejętności i wiedzę, w celu prawidłowego wykonania zadań. Sprzyja kulturze współpracy i efektywności naszego zespołu. Kiedy używamy SOPit15 osiągamy doskonałą jakość i wyniki finansowe.                                             

13:30–14:30
Skuteczne zarządzanie hotelem za pomocą BMS (Building Management Systems) – Automatyka i technologie wkraczające do hoteli

Adam Latek – Latek Hotels

 • depozytory i klucznice do self chec-in
 • zamki hotelowe i zastosowanie w hotelarstwie jako element bezpieczeństwa gości
 • muzyka w częściach wspólnych hotelu jako czynnik marketingowy – zarządzanie strefami w każdej części budynku
 • pytania i odpowiedzi

15:00–16:00
Jak właściwie pokierować działem sprzedaży ku nowoczesnej sprzedaży aktywnej. Prospecting i nawiązywanie relacji w obszarze social media
Tomasz Chojnacki – Hotel Marketing Group

16:00
Podsumowanie i zakończenie 4Hotels Meeting, rozmowy z uczestnikami

PRELEGENCI

Jerzy Mikielewski (Projekt Hotel, Fortech Consulting)

Wybitny analityk biznesu hotelarskiego, niezależny ekspert, wykładowca, szkoleniowiec, inwestor. Funkcjonuje na rynku od blisko 20 lat. Właściciel firmy doradczej PROJEKT HOTEL, której głównym celem jest rozwiązywanie wszelkich problemów inwestorów hotelarskich. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie definiowania i realizacji hotelarskich projektów inwestycyjnych poparte wieloma realizacjami hoteli niezależnych i hoteli operujących pod globalnymi markami hotelowymi, a także własnych (hotele IDEAL o standardzie 2 i 3 gwiazdek hotelowych, obiekt wielofunkcyjny, w tym hotel PORTIUS o standardzie 3 gwiazdek w Krośnie). Pracował dla setek inwestorów, do dzisiaj współpracujących z firmami HOTELON i PROJEKT HOTEL. PROJEKT HOTEL od kilku już lat działa na rynku ukraińskim i białoruskim odnosząc tam znaczące sukcesy doradzając lokalnym inwestorom (AKADEMIA INWESTORÓW HOTELARSKICH na Ukrainie czy Hampton by Hilton w Brześciu). Główna specjalizacja: analizy rynków i wszechstronne analizy lokalizacji pod kątem inwestycji hotelarskich. Jerzy Miklewski jest także partnerem FORTECH CONSULTING.

Artur Pietraszewski Grupa Effektiv, Partner Fortech Consulting

Artur Pietraszewski z rynkiem nieruchomości i jego obsługą związany od 1992 roku. Jest doświadczonym, operacyjnym menadżerem i ekspertem odpowiedzialnym za kompleksowe przygotowanie i zarządzanie projektami deweloperskimi Posiada praktyczne doświadczenie w akwizycji nieruchomości, przygotowaniu, realizacji, komunikacji i sprzedaży nowych inwestycji, w szczególności projektów mieszkaniowych i wielofunkcyjnych. Jako menedżer odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i PR tworzył i kierował dużymi zespołami sprzedażowymi firm deweloperskich działającymi na terenie całej Polski. Ma doświadczenie jako inwestor, doradca i pośrednik w obrocie nieruchomościami (w latach 2011-2013 Członek PKK) W latach 1997-2000 kierował pierwszym w Polsce zespołem obsługi rynku pierwotnego. Jako Partner REAS zarządzający w latach 2005-2007 Działem Doradztwa Inwestycyjnego kierował dużymi zespołami analitycznymi i konsultingowymi pracując dla wiodących uczestników rynku w kluczowym dla jego rozwoju okresie wzrostu po wejściu Polski do UE. Pracował w spółkach związanych z międzynarodowymi funduszami inwestycyjnymi private equity uczestnicząc w realizacji nieruchomościowych projektów funduszowych z wykorzystaniem złożonych instrumentów finansowych, w transakcjach M&A oraz kapitałochłonnych, wieloetapowych projektach rewitalizacyjnych i komercyjnych, Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych strategii rynkowych dla klientów sektora nieruchomości i zarządzaniu ryzykami w procesie deweloperskim. W latach 2011-2014 Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości, Od 2016 roku członek RICS. W latach 2016 – 2017 Associate Director w strukturach CBRE Polska. W ramach działów Land & Advisory i Capital Markets Investment Properties zajmował się usługami dla firm deweloperskich oraz dla funduszy inwestycyjnych poszukujących projektów inwestycyjnych w obszarze Private Rented Sector (PRS). Od 2018 roku jako Partner w grupie Fortech-Consulting odpowiada za projekty segmentu condo i aparthotelowe. W latach 2019-2020 pełnił obowiązki Dyrektora Biura Sprzedaży i Marketingu Polnord S.A. oraz Senior Experta w Biurze Strategii i Rozwoju odpowiadając za bieżące procesy sprzedażowe, przygotowanie nowych projektów inwestycyjnych oraz wsparcie w budowaniu długofalowej strategii giełdowej spółki. Działając od 2004 roku pod marką Grupa Effektiv zarządza na zlecenie realizacją mieszkaniowych projektów deweloperskich oraz świadczy szerokie spektrum usług doradczych dla sektora mieszkaniowego, w tym analizy rynkowe, doradztwo w procesach akwizycji, doradztwo produktowe. Pełni funkcję Doradcy zarządu wybranych spółek deweloperskich odpowiadając za budowanie długoterminowych strategii inwestycyjnych i rozwojowych Autor licznych publikacji, rynkowych komentarzy i raportów prezentujący zmiany rynkowe i trendy. Jest aktywnym wykładowcą i mentorem wspierającym młodych inwestorów na rynku deweloperskim.

Miłosz Stanisławski – Hotelmania

Miłosz Stanisławski – Hotelmania Pan HOTelarz! Współtwórca marek HOTELMANIA i SOPit15! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich Hotelarzy. Kluczowe kompetencje Miłosza to sprzedaż i marketing oraz budowanie kultury organizacyjnej i skutecznych zespołów. W oparciu o swoje doświadczenia szkoli hotele i występuje publicznie w zakresie sprzedaży, marketingu, rekrutacji i kultury organizacji. Tworzy i wdraża narzędzia wspierające działalność operacyjną branży Hospitality oraz marketing w mediach społecznościowych. Konsultuje inwestycje hotelowe, Inspiruje młode pokolenie HOTelarzy. Fascynuje się rynkiem Crypto i NFT. Jest zaangażowany w rozwój talentów, między innymi jako wykładowca w Grupie Uczelni Vistula, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Akademii Leona Koźmińskiego. Jest wolontariuszem w organizacjach młodzieżowych i branżowych – MPI Poland Chapter – Współpraca ze Studentami; IGHP Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego – do 2019 Dyrektor Regionu Mazowieckiego; Kraków Network – Lider Grupy Edukacyjnej. Dotychczas Dyrektor Generalny hoteli Sound Garden Hotel w Warszawie oraz Merci Boutique Hotel w Krakowie. Piętnastoletnie doświadczenie w hotelarstwie, sprzedaży i marketingu zdobywał w warszawskich hotelach: Jan III Sobieski, Rialto, Vienna House, Radisson Blu Sobieski i Platinum Residence. Nagrodzony tytułami: Odkrycie Roku przez MPI Poland Chapter; Hotelarz Roku przez magazyn Hotelarz; MP Power Awards – MP Power 12 przez MeetingPlanner.pl.

Adam Latek – Latek Hotels

Hotelarz pasjonat. Absolwent Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji o specjalności hotelarstwo w Warszawie, Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Warszawie. Wykłada od sześciu lat w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie. Wykładowca na Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. Od niedawna Wykładowca na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na Studiach Podyplomowych Zarządzanie Doświadczeniem Klienta. Wykładowca na uczelni w Italii na studiach podyplomowych zarządzanie hotelem. Od blisko 30 lat związany z branżą hotelarską i branżą MICE. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kraju i poza jej granicami na stanowiskach zarządczych i managerskich. Brał udział w 18 otwarciach obiektów hotelarskich i noclegowych w kraju poza jej granicami. Zarządzał działem sprzedaży jak również zarządzał sprzedażą usług w grupie hoteli. Prowadzi i zarządza firmą doradczo-szkoleniową Latek Hotels. Pracował dla grupy Hotelowej Tifco Ltd. Na stanowisku managerskim W Dublinie oraz Grupie PARR Ltd. W Irlandii. Współpracuje z przedsiębiorcami budującymi nowe hotele i tymi którzy je prowadzą. Współpracuje w międzynarodowymi markami takimi jak: Marriott, IHG, Hilton, Accor, Louvre Hotel Group, Best Western. Wyndham. Współpracuje z dostawcami IT do Hoteli i konsultuje Start-upy technologiczne w hotelach i apartamentowcach krótkoterminowego najmu. Wspiera młodych hotelarzy wchodzących na rynek i pomaga im w osiąganiu kariery zawodowej w hotelarstwie i branży MICE. Ekspert i doradca hotelowy. Brał udział w wielu kategoryzacjach hoteli przechodząc z komisjami kategoryzacyjnymi w różnych województwach. Pracował podczas pandemii w grupie doradców pisząc standardy bezpiecznej gościnności dla hotelarstwa. Służył pomocą podczas ustalania procedur sanitarnych podczas pandemii.

Tomasz Chojnacki – Hotel Marketin Group

Hotelarz-pasjonat