Chłodnictwo i Klimatyzacja. Wiedza w punkcie konsultacyjnym
Budowa, eksploatacja i serwis instalacji chłodniczych, aktualne uwarunkowania prawne w chłodnictwie komercyjnym, odzysk ciepła z instalacji chłodniczych i chłodnictwo dla przemysłu mleczarskiego. To zagadnienia, o których będzie można porozmawiać z ekspertami na stoisku czasopisma „Chłodnictwo & Klimatyzacja”. Eksperci będą dostępni przez trzy dni.
Od kilku lat miesięcznik obejmuje patronatem targi POLAGRA. W ramach współpracy, zaprasza ekspertów: naukowców, praktyków, autorytety z branży chłodnictwa i klimatyzacji. W tym roku troje z nich będzie można spotkać w pawilonie nr 6, na stoisku wydawnictwa.
Tematyka i prowadzący
Budowa, eksploatacja i serwis instalacji chłodniczych w świetle legislacji polskich i europejskich
Data: 25–27.09.2024 (środa-piątek)
Tematyka:
- Krajowa certyfikacja personalna i firmowa; nowelizacja ustawy F-gazowej, wymagania i kary dla operatorów; Centralny Rejestr Operatorów, Baza Danych Sprawozdań
- Wymagania dot. napełniania zbiorników przenośnych powyżej 350 cm3
- Klimatyzacja i pompy ciepła
- Czynniki HFC i naturalne w najbliższej przyszłości
- Instalacje chłodnicze na czynniki ekologiczne – CO2, propan, propylen, izobutan, amoniak, olefiny
- Instalacje chłodnicze dla przemysłu spożywczego i mięsnego; przechowalnie owoców i warzyw; chłodnictwo komercyjne
- Urządzenia transportowe w nowelizacji ustawy F-gazowej
Prowadzący: Bartosz Nowacki
Autor wielu publikacji technicznych w zakresie chłodnictwa komercyjnego i przemysłowego oraz systemów klimatyzacji. Ekspert z ramienia Krajowej Izby Gospodarczej Chłodnictwa i Klimatyzacji oraz Rzeczoznawca z ramienia Krajowej Izby Rzeczoznawców Chłodnictwa, Klimatyzacji i Pomp Ciepła. Właściciel firmy ReBaNo, działającej w zakresie sprzedaży komponentów chłodniczych na terenie Polski. Od 2016 r. prowadzi szkolenia dla osób ubiegających się o uzyskanie certyfikatu dla personelu przeprowadzającego instalację, konserwację lub serwisowanie stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła zawierających substancje kontrolowane lub fluorowane gazy cieplarniane oraz odzysk tych substancji lub gazów z takich urządzeń. Autor wielu publikacji poradnikowych na łamach miesięcznika Chłodnictwo & Klimatyzacja”.
Chłodnictwo komercyjne. Aktualne uregulowania prawne krajowe i unijne
Data: 26 września (czwartek)
Tematyka:
- Zmiany legislacyjne w branży chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła
- Komercyjne systemy chłodnicze dla branży retail
- Członkostwo w KFCh
Prowadząca: Ewa Domagała
Prezes Zarządu Krajowego Forum Chłodnictwa na obecną kadencję 2024-2026. Kierownik Działu Sprzedaży w compact technika chłodnicza. Od wielu lat związana z branżą chłodniczą. Karierę w branży rozpoczęła od pracy w firmie produkującej meble chłodnicze. Następnie w firmie consultingowej, a obecnie w firmie produkującej agregaty chłodnicze.
Odzysk ciepła z instalacji chłodniczych
Data: 26 września (czwartek)
Tematyka:
- Instalacje chłodnicze i mroźnicze – montaż, modernizacja, doradztwo
- Zmiany legislacyjne w branży chłodniczej
Prowadzący: Marcin Łazicki – dyrektor Działu Chłodnictwa, od ponad 20 lat związany z branżą chłodzenia i mrożenia. Absolwent Politechniki Gdańskiej. Pracuje w firmie Elektronika SA Technika chłodnicza Klimatyzacja. Publikuje w prasie branżowej, szkoli młodych instalatorów, nadzoruje budowy nowoczesnych, energooszczędnych instalacji chłodniczych i mroźniczych.
Zakłady mleczarskie. Amoniakalne chłodnictwo przemysłowe
Data: 26 września (czwartek)
Tematyka:
- Przemysłowe instalacje amoniakalne
- Chłodzenie wody lodowej w zakładach mleczarskich
- Optymalizacja energetyczna amoniakalnych instalacji chłodniczych
Prowadzący: Jakub Pietrzak
Właściciel przedsiębiorstwa ZC FROST zajmującego się chłodnictwem amoniakalnym, publicysta i autor kanału YT poświęconego w całości chłodnictwu przemysłowemu. Felietonista publikujący w czasopiśmie „Chłodnictwo & Klimatyzacja”.