Organizator:

Dofinansowanie udziału w targach POLAGRA 2021

Podziel się

Klaster Logistyczno Transportowy Północ Południe (KLPP) z Gdańska realizuje projekty, w ramach których firmy mogą uzyskać dofinansowanie na promocję eksportu. Targi POLAGRA, jedno z najbardziej proeksportowych wydarzeń dla branży spożywczo-gastronomicznej wraz z kongresem POLAGRA EXPORT MEETING, wpisuje się w założenia projektu, dlatego firmy chcące wziąć udział w targach mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację.

 

 

Klaster LTPP, posiadający status Kluczowego Klastra Krajowego, jest innowacyjnym partnerstwem pomorskiego biznesu, nauki i samorządów w branży logistyka, transport, dystrybucja. Misją Klastra jest tworzenie i rozwój pomorskiego multimodalnego węzła logistycznego, położonego na szlaku korytarza Północ-Południa, w tym na szlaku VI paneuropejskiego korytarza transportowego oraz wspieranie wykorzystania technologii przyjaznych dla środowiska w transporcie.

Dofinansowanie, bez zbędnych procedur

W ramach projektu realizowanego przez Klaster LTPP: Usługi Wsparcia Eksportu, istnieje możliwość otrzymania nawet do 500 000 PLN tytułem refinansowania, w wysokości od 40% do 70% kosztów udziału w targach wraz z zabudową stoiska POLAGRA 2021.

Firmy zainteresowane udziałem w tym projekcie nie muszą przechodzić skomplikowanej procedury aplikacyjnej. Cały proces odbywa się bez zbędnych formalności, składania wniosków oraz czekania na wyniki konkursu. Wystarczy skontaktować się z biurem projektowym, przedstawić potrzeby przedsiębiorstwa i podpisać umowę.

Dotacja może być przyznana na pokrycie kosztów:

  • powierzchni wystawowej na targach, zwrot wydatków za opłaty rejestracyjne na udział w targach oraz wpisu do katalogu targowego,
  • organizacji stoiska wystawowego na targach lub wystawie, reklamy w mediach targowych, transport i ubezpieczenia osób i eksponatów w związku z udziałem w targach,
  • usług doradczych i szkoleń dotyczących umiędzynarodowienia przedsiębiorcy,
  • udziału w seminariach, kongresach i konferencjach o charakterze międzynarodowym.

W sprawie szczegółowych informacji nt. dofinansowania należy kontaktować się  z Panem Marcinem Wozbonowiczem:
marcin.wozbonowicz@klasterlogtras.pl, tel. +48 780 094 481.

Poziom dofinansowania

  • Mikro i małe przedsiębiorstwo – 70%
  • Średnie przedsiębiorstwo – 60%
  • Duże przedsiębiorstwo – 40% dofinansowania

 

Budżet projektowy firmy ustalany jest indywidualnie, w zależności od przedstawionego kosztorysu Działań Eksportowych (misji, targów itp.) i może wynosić nawet 500 000 PLN.

Uwaga! Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona.

Dlaczego warto wziąć udział w targach POLAGRA 2021?

Targi POLAGRA od lat są miejscem promocji polskiego sektora spożywczego, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej żywności. Co roku na targach funkcjonuje matchmakingowy projekt Hosted Buyers polegający na organizowaniu spotkań biznesowych wystawców z wytypowaną grupą zagranicznych partnerów handlowych oraz wspieraniu międzynarodowej wymiany handlowej. W 2021 roku polski sektor spożywczy będzie promowany także podczas kongresu POLAGRA EXPORT MEETING mającego na celu wzmocnienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim oraz na pozostałych rynkach zewnętrznych.W ramach wydarzenia planowane są: prezentacje potencjału poszczególnych grup towarowych, ze szczególnym uwzględnieniem branży mleczarskiej i mięsnej, dyskusje, wystąpienia eksporterów i spotkania matchmakingowe.

 

PROGRAM KONGRESU