Organizator:

Dwie wyjątkowe degustacje wina: Magia Tokaju & Skarbi Panonii

Podziel się

Zapraszamy na dwie wyjątkowe degustacje wina do społecznościowego stoiska Agrármarketing Centrum (Pawilon 5, stoisko: 22), podczas których sommelier naszej winnicy przedstawia charakterystyczne węgierskie wina i regiony winiarskie. László Angerman zdobył tytuł Mistrza Węgier Sommelierów w 2018 roku, więc nasze goście będą w rękach eksperta podczas degustacji.

Degustacje wina, 28-30.09.2020

Pawilon 5, stoisko: 22

 

11:00 – Magia Tokaju

Elegancja, emocje, równowaga – specjały winiarskie Tokaju od jędrnych wytrawnych białych win po miodowe wino „aszú”. Wino „aszú” to naturalnie słodkie wino tokajskie światowej sławy, którego wytwarzanie wymaga nie lada uwagi. Ten region winiarski, jeden z sześciu regionów winiarskich na Węgrzech, oprócz wina „aszú” oferuje też wyjątkowe wytrawne wina dzięki osobliwemu klimatowi, skałom zwłaszcza wulkanicznom, oraz szczególnej uwadze i dbałości winiarzy.

14:00 – Skarbi Panonii

Od lekkiego po pełne, od wytrawnego po czerwone  – Podczas degustacji przelecimy przez Węgry, od Egeru do Villány. Wyruszamy na degustację od jednego z najzimniejszych regionów winiarskich, zaczynając od win Egeru. Ten region jest idealny do wytwarzania białych oraz czerwonych win dzięki zróżnicowanej strukturze gleby i klimatowi. W ramach przeglądu degustację zakończy Villány, najcieplejszy region winiarski na samym południu Węgier, znany przede wszystkim z pełnych czerwonych win.