Organizator:

Jak pozyskać fundusze na eksport? Eksperci odpowiedzą

Podziel się

Jak zwiększyć udziału eksportu w sprzedaży towarów i usług? W jaki sposób zintensyfikować powiązanie z zagranicznymi partnerami i rozpoznawalność swojej marki na rynkach zagranicznych? Na te pytanie odpowiedzą eksperci Paszportu dla Eksportu, którzy opowiedzą m.in. o możliwości pozyskania funduszy na działalność eksportową.

W maju 2023 r. eksport polskiej żywności pobił kolejne rekordy. Jego wartość sięgnęła 47,6 mld euro i była o ¼ większa niż rok wcześniej. Takie dane właśnie w maju przekazali analitycy banku Pekao S.A.

Popyt na polską żywność poza granicami kraju generuje oczywiście wyższe przychody polskich producentów. Niestety, czynnik napędzający ten – zdawałoby się doskonały wynik – to między innymi wzrost kosztów. Do tego należy dodać kolejny, czyli osłabioną w 2022 roku złotówkę. Co prawda w kolejnych miesiącach złotówka zyskiwała na sile, ale w tym aspekcie aktualna sytuacja bardzo przypomina tę z maja. Nie bez znaczenia pozostaje wciąż tocząca się pełnoskalowa wojna w Ukrainie.

Wszystkie te okoliczności wymagają szczególnych działań. Warto pomyśleć choćby o dofinansowaniach do działalności eksportowej. O nich opowiedzą eksperci firmy Paszport do Eksportu.

Kup bilet Program wydarzeń