Organizator:

Jesteśmy dumni z tej współpracy! Ukraińskie stowarzyszenie wspiera POLAGRĘ

Podziel się

Mimo bardzo trudnej sytuacji i wojny trwającej w Ukrainie, partnerem branżowym targów POLAGRA zostało Wszechukraińskie Stowarzyszenie Piekarzy. To kolejny silny akcent dla branży piekarskiej na tym wydarzeniu.

Wszechukraińskie Stowarzyszenie Piekarzy zostało powołane do koordynowania wspólnych działań na rzecz wzmocnienia pozycji rynkowej działających w nim firm. Od 2003 r., czyli przez niemal dwie dekady, zajmuje się aktywną ochroną i lobbowaniem na rzecz ich interesów. Działa na szczeblu obwodowym (odpowiedniku polskich województw) oraz krajowym. Aktywnie chroni interesy nie tylko swoich członków, ale także całej branży piekarniczej.

Rosyjska inwazja na Ukrainę oznaczała prawdziwy wstrząs dla rynków rolnych. Oba te kraje odpowiadają za ponad 30% obrotu pszenicy i jęczmienia oraz 50% oleju roślinnego. Wojna nie pozostała bez znaczenia dla całej branży piekarniczej i piekarskiej w Ukrainie i w Polsce.

Właśnie dlatego organizatorzy targów POLAGRA zaprosili do współpracy przedstawicieli Wszechukraińskiego Stowarzyszenie Piekarzy (VAP). Organizacja zdecydowała się zostać patronem branżowym targów. 

Na tegorocznych targach POLAGRA przedstawiciele branży piekarniczej i piekarskiej z pewnością znajdą dla siebie wiele interesujących propozycji i potencjalnych partnerów biznesowych. Wśród wystawców z tego sektora można wymienić m.in. CREAM, ITALMARCO, WIESHEU i IBIS. Spotkania, które odbędą się w 26-28 września, debaty i prelekcje pozwolą wspólnie wypracować plany i strategie współpracy sektora spożywczego.

Zgłoś się na targi Oferta uczestnictwa