Organizator:

Opakowania i dystrybucja żywności: nowe obowiązki i nowe trendy. Bezpłatne szkolenie na targach POLAGRA

Podziel się

Przedsiębiorcy nie zawsze radzą sobie z dopełnieniem obowiązków w zakresie znakowania żywności. Warto więc być na bieżąco.

 

Jak znakować żywność zgodnie z przepisami? Czy najnowsze trendy w oznakowaniu mogą stwarzać problemy? Czy inspekcje kontrolujące przedsiębiorców nabędą nowe uprawnienia? Czy czeka nas rewolucja w systemie odzysku opakowań? To tylko kilka pytań, na które pierwszego dnia targów POLAGRA, podczas bezpłatnego szkolenia odpowiedzą eksperci z kancelarii WKB.

Kontrole znakowania żywności prowadzone w 2021 r. wykazują, że przedsiębiorcy nadal nie radzą sobie z dopełnieniem wszystkich obowiązków w tym zakresie. Te bowiem – podobnie jak trendy – nieustannie się zmieniają.

Obowiązki, kontrole i opakowania

Warto być na bieżąco, bo już wkrótce instytucje kontrolne mogą uzyskać nowe uprawnienia. Przedsiębiorcy zastanawiają się choćby, czy wyniki kontroli będą publikowane. Wzmocniony zostanie system kontroli żywności ekologicznej. Rośnie także zainteresowanie rynkiem suplementów diety.

Wiele dzieje się również w systemie ochrony konkurencji i konsumentów na rynku spożywczym. Procedowana jest nowa ustawa o przeciwdziałaniu wykorzystywania przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Wdrożone muszą zostać również unijne przepisy dotyczące podwójnej jakości produktów. Które z dotychczas stosowanych praktyk staną się niedozwolone? Czy skończy się różnicowanie jakości produktów ze względu na kraj przeznaczenia?

Sporo zmian czeka przedsiębiorców po przebudowie mechanizmu rozszerzonej odpowiedzialności producentów. Rząd proponuje modyfikację zasad finansowania zbiórki i odzysku opakowań oraz obowiązek stosowania materiałów opakowaniowych z recyklingu. Zmienią się też wymagania dotyczące podawania ich składu oraz informowaniu o tym klientów. Czy i jak wpłynie to na koszty opakowań?

Eksperci odpowiadają

Podczas targów POLAGRA eksperci z kancelarii WKB przekażą cenne wskazówki i udzielą wyczerpujących odpowiedzi na powyższe pytania.
W poniedziałek 4 października (o godz. 13:00) w pawilonie nr 5 (w Spekear's Corner) poprowadzą bezpłatne szkolenie, na które zapraszamy wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych tematem prawidłowego oznakowania, dystrybucji i opakowań żywności. By wziąć w nim udział wystarczy rejestracja.

 

Rejestracja Program szkolenia