Organizator:

POLAGRA miejscem rozwoju kontaktów międzynarodowych

Podziel się

Zaproszenie dla Ministra Rolnictwa Palestyny do wzięcia udziału w targach POLAGRA FOOD 2020.

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w komunikacie z 21 sierpnia br.: "Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z Ambasadorem Palestyny w Polsce Mahmoudem Khalifą. Celem spotkania była rozmowa nt. możliwości rozwoju dwustronnej wymiany handlowej, realizacji wspólnych projektów w dziedzinie rolnictwa, jak również perspektyw podpisania memorandum o porozumieniu o współpracy w dziedzinie rolnictwa. (...) Minister Ardanowski przekazał Ambasadorowi Khalifie zaproszenie dla Ministra Rolnictwa Palestyny do wzięcia udziału w targach POLAGRA FOOD 2020 odbywających się w dniach 28 września – 1 października 2020 r. w Poznaniu, postrzegając to jako doskonałą okazję do nawiązania kontaktów pomiędzy producentami sektora rolnego obu krajów."

Źródło: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/o-wspolpracy-w-dziedzinie-rolnictwa-z-ambasadorem-palestyny

To nie jedyne spotkanie takiej rangi, która planowane jest podczas tegorocznej edycji targów POLAGRA. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uznało, że poznańskie spotkanie branży spożywczej będzie także odpowiednim  miejscem na spotkanie ministrów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowenii.

To pokazuje, że POLAGRA jest ważnym miejscem na arenie międzynarodowej do rozmów o rozwoju sektora rolno-spożywczego i współpracy międzynarodowej w tym obszarze.