Organizator:

Portugalski klaster zagości na POLAGRZE

Podziel się

Udział InovCluster w targach POLAGRA ma na celu promocję i wzbogacenie oferty portugalskiego sektora rolno-spożywczego, winiarskiego i gastronomicznego poprzez kampanię na rzecz ujednolicenia portugalskich i polskich produktów.

InovCluster – Associação do Cluster Agroindustrial do Centro, ma swoją siedzibę w Centrum Wsparcia Technologicznego Rolno-Spożywczego w Castelo Branco w Portugalii.

Działalność koncentruje się na wsparciu konkurencyjności lokalnych i regionalnych producentów. Działa też w celu wyróżnienia Centralnego Regionu Portugalii na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Główną misją Inovcluster tworzenie ożywczej platformy dla sektora rolno-spożywczego Regionu Centro, wzmacnianie realizowanych tam inicjatyw i świadczenie usług w zakresie badań, rozwoju i innowacji (IDI), umiędzynarodowienia środowiska biznesowego, pracy wykonywanej w sąsiedztwie oraz czerpania korzyści umiejętności i zasobów, dostępnych u wszystkich agentów działających w regionie.

Udział InovCluster w targach POLAGRA ma na celu promocję i wzbogacenie oferty portugalskiego sektora rolno-spożywczego, winiarskiego i gastronomicznego poprzez kampanię na rzecz ujednolicenia portugalskich i polskich produktów. Udział obejmuje promocję pokazów promocyjnych turystyki winnej i produktów rolno-spożywczych.