Organizator:

Technologie dla branży spożywczej od firmy Kacperek

Podziel się

Kacperek to polski producent działający od 1982 r. Obecnie, wśród niewielu całkowicie polskich firm produkujących całkowicie polskie wyroby, znajduje się właśnie ta firma. Co zaprezentuje na targach POLAGRA?

Firma „Mechanika Maszyn Kacperek” to firma rodzinna, która od roku 1988 i specjalizuje się w produkcji napędów, przede wszystkim przekładni ślimakowych (kątowych), zębatych (liniowych) oraz siłowników śrubowych (podnośników). W latach 1982–1989 produkowała zawory automatycznej regulacji temperatury w szklarniach, jednak po zaobserwowaniu dużego zapotrzebowania rynku zmieniono produkcję na przekładnie ślimakowe.

Co w ofercie?

Obecnie w ofercie znajdują się przekładnie, siłowniki, silniki elektryczne, falowniki i elementy automatyki przemysłowej, wariatory, elementy napędów takie jak: sprzęgła, wały, koła i listwy zębate, koła łańcuchowe i pasowe, inne. Kacperek produkuje również części zamienne do przekładni oraz inne elementy napędów.

Poza polskim rodowodem wyroby tej firmy wyróżnia najwyższa jakość, dokładność, możliwość wykonania w bardzo nietypowych wersjach, solidna konstrukcja oraz niezawodność.
Kupując nasze wyroby wspierasz polską gospodarkę.

Dzięki blisko 40-letniemu doświadczeniu w branży mechanicznej i elektromechanicznej Kacperek wypracował silną pozycję na polskim rynku. Wykorzystując zdobytą wiedzę oraz sugestie klientów stale udoskonala wyroby oraz poszerza ofertę produkcyjną o nowe urządzenia, kadra inżynierska służy pomocą w zakresie rozwiązywania problemów technicznych i konstrukcyjnych.

Firma posiada dwa oddziały. W pierwszym, na warszawskiej Woli, znajduje się biuro handlowe i montownia. W drugim, w Łomiankach, znajduje się biuro konstrukcyjne, produkcja i magazyny.

Kacperek prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową na terenie Polski i za granicą. W 2019 r. firma została dystrybutorem produktów uznanej włoskiej marki Clean-Geartech. Firma powstała specjalnie na potrzeby przemysłu spożywczego i chemicznego.

O promowanych produktach

Clean-Geartech jest uznaną firmą, która specjalizuje się w produkcji przekładni i silników ze stali nierdzewnej oraz w wykonaniu higienicznym. Produkty te są przeznaczone dla przemysłu spożywczego i chemicznego. Przekładnie i silniki nierdzewne oraz higieniczne stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki poziom czystości oraz higieny.

Przekładnie

W ofercie dostępne są trzy serie przekładni. Seria I to najwyższa seria przekładni nierdzewnych zalecana do najbardziej wymagających aplikacji. Jest to przekładnia z korpusem ze stali nierdzewnej 304, której osprzęt wykonany jest ze stali nierdzewnej 316L, podobnie jak w pozostałych seriach.

Seria Z to przekładnie aluminiowe ze specjalnie obrobioną powierzchnią NTT (NanoTechnology Treatment), która zabezpiecza przekładnie przed korozją.

Wszystkie przekładnie mają stopień szczelności IP69K, który pozwala na mycie pod wysokim ciśnieniem (do 100 barów) oraz gorącą wodą (do 80℃)

Silniki

Dostępne są dwie serie silników. Seria SPM to seria silników elektrycznych ze stali nierdzewnej, przeznaczonych do najbardziej wymagających zastosowań. Seria APM to silniki elektryczne aluminiowe w wykonaniu higienicznym. Obie serie silników nie posiadają użebrowania oraz wentylatora, co pozwala na ich łatwe czyszczenie, nie wzbija kurzu i zapobiega zbieraniu się brudu w trudno dostępnych miejscach. Silniki mają wysoki stopień szczelności IP69K, dzięki czemu można je myć pod wysokim ciśnieniem (do 100 barów) oraz gorącą wodą (do 80℃).