Organizator:

Znamy program Forum Piekarskiego Zdrowe Pieczywo

Podziel się

Tegoroczne Forum potrwa trzy dni, podczas których swoją wiedza i umiejętnościami podzielą się mistrzowie i uczniowie.

Forum Piekarskie Zdrowe Pieczywo to wydarzenie kierowane do zawodowych piekarzy, cukierników oraz uczniów szkół zawodowych o profilu piekarskim i cukierniczym. Przez trzy dni Targów POLAGRA, pojawią się na nim wyjątkowe osobowości i mistrzowie w swoim fachu.

W poniedziałek, 4 października będzie to Paweł Ciążyński – mistrz piekarski, cukierniczy, który zajął 2. miejsce w finale Krajowych Eliminacji do Pucharu Świata w Piekarstwie w 2014 r . W latach 2014 i 2015 triumfował w konkursie na rzeźbę piekarską. Otrzymał też najważniejsze nagrody publiczności w konkursach na rzeźbę piekarską i cukierniczą. Jest też laureatem wielu innych konkursów.

Dzień później, czyli we wtorek, 5 października na Forum pojawi się Przemysław Koperski, który przez ostatnie dwie dekady był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność.

W uznaniu wybitnych zasług dla rzemiosła oraz małej i średniej przedsiębiorczości, w roku 2014 odebrał najwyższe wyróżnienie w rzemiośle – Odznakę Honorową „Szabla Kilińskiego” nadaną przez Zarząd Związku Rzemiosła Polskiego.

Środowa część Forum Piekarskiego Zdrowe Pieczywo będzie należała do uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich w Poznaniu, który pokażą wypiek pieczywa maślanego (chałki zdobne, rogale, plecionki), fit kanapki i zaprezentują jak przygotować zdrowe śniadanie i przekąski dostarczające niezbędnych wartości odżywczych organizmowi. Prezentacja będzie przy tym atrakcyjna wizualnie.

Targi POLAGRA rozpoczną się w poniedziałek, 4 października.

Program wydarzeń