Organizator:

Znamy zwycięzców Kulinarnego Pucharu Polski 2019

Podziel się

Od 19 lat polska gastronomia czeka co roku na te dwa dni, podczas których najlepsi profesjonalni kucharze walczą o tytuł „Najlepszego z najlepszych”. Tegoroczne zmagania w ramach Kulinarnego Pucharu Polski jak zawsze zapewniły ogromną porcję emocji. Pojedynek na smaki na najwyższym poziomie trwał dwa dni (1-2 października). Międzynarodowe jury najwyższe noty przyznało Bartoszowi Fabisiowi i Michałowi Kozłowskiemu, którzy reprezentowali Nifty no.20 Hotel Puro Poznań.

Przez ostatnie dni Poznań był stolicą polskiej gastronomii. Wszystko za sprawą odbywających się w dn. 30 września – 3 października Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL, a także towarzyszącego im Kulinarnego Pucharu Polski – konkursu mogącego pochwalić się rekomendacją najważniejszych stowarzyszeń branżowych w Polsce i cieszącego się ogromnym prestiżem w gronie szefów kuchni.

O najwyższe miejsce na podium walczyło 10 ekip kucharskich wyłonionych w ramach konkursów kwalifikacyjnych, które odbywały się w całej w Polsce od października ubiegłego roku. – Taki sposób eliminacji do finału Kulinarnego Pucharu Polski zapewnia bezstronność i pozwala wyłonić naprawdę znakomitych w swym zawodzie ludzi, oddanych zawodowi kucharza, a co najważniejsze z głową pełną kulinarnych pomysłów i doskonale opanowanymi technikami kulinarnymi – informuje Agnieszka Glamowska, menedżer Kulinarnego Pucharu Polski.

Każda z zakwalifikowanych drużyn przygotowała 3 dania. Dużej dawki pomysłowości wymagała przystawka, w której obligatoryjne do zastosowania były papryka świeża, Ser Bursztyn, jajko oraz olej z esencją masła. Zawodnicy musieli także zaserwować danie główne z obligatoryjnym użyciem wołowiny Flank Stek, szpiku kostnego, ziemniaka i śliwki. W deserze natomiast pojawiły się: gruszka i orzechy laskowe.

Te wyborne dania, które wyszły spod rąk niezwykle utalentowanych kucharzy oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Jarosława Walczyka. Za stołem sędziowskim zasiedli również: Jean Bos, Dariusz Struciński, Paweł Mieszała, Bartosz Peter (zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski w latach 2017 i 2018) oraz Emmanuel Lorieux, Sean Owens, Alain Hostert i Sebastian Pettersson.

Na kolejnych miejscach na podium Kulinarnego Pucharu Polski uplasowali się:
Paweł Kubera i Paweł Żurkowski z Hotel DeSilva Premium w Poznaniu – II miejsce.
Marcin Nowak i Maciej Małecki z Puro Hotel Warszawa – III miejsce.

Więcej informacji o konkursie na www.kpp.mtp.pl oraz www.facebook.com/kulinarny.