Organizator:

Urzędowe kontrole żywności - praktyczny przewodnik po zmianach w przepisach krajowych i unijnych [PROGRAM SZKOLENIA]

Podziel się

Urzędowe kontrole żywności to temat bardzo istotny dla wszystkich jej producentów. W przypadku nieprzestrzegania przepisów przedsiębiorcy mogą otrzymać dotkliwe kary, nawet do 10% rocznego przychodu. Jak uniknąć przykrych niespodzianek? Na co zwrócić uwagę w trakcie kontroli? Czy rzeczywiście jest się czego bać? To zagadnienia kolejnego szkolenia, które odbędzie się podczas targów POLAGRA. Zarejestrowani uczestnicy, oprócz praktycznej wiedzy, otrzymają zaproszenie na targi.

Szkolenie pt. "Urzędowe kontrole żywności - praktyczny przewodnik po zmianach w przepisach krajowych i unijnych" obędzie się w czwartek, 28 września 2023, podczas targów POLAGRA. Poprowadzi je ekspert kancelarii Domański Zakrzewski Palinka (DZP). 

Przedstawiciele kancelarii będą obecni na targach przez dwa dni (27-28 września) na swoim stoisku w Strefie Kancelarii. 

 

SZKOLENIE

Urzędowe kontrole żywności - praktyczny przewodnik po zmianach w przepisach krajowych i unijnych

czwartek, 28 września, pawilon 5, Scena Trendów

godz. 14:30-15:30

 

PROGRAM i ZAGADNIENIA

  • Zasady urzędowych kontroli, kompetencje i obowiązki (kontrolujących i kontrolowanych)
  • Plany monitoringu i urzędowych kontroli
  • Postępowania administracyjne, odpowiedzialność i sankcje
Kup bilet na targi Zostań wystawcą Zarejestruj się i odbierz zaproszenie Sprawdź wcześniejsze szkolenie

PROWADZĄCY SZKOLENIE

Paweł Mirosz – Food Law Advisor w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

Specjalista i praktyk prawa żywnościowego. Bromatolog (dietetyk, technolog żywności i żywienia) ze specjalizacją bezpieczeństwo w łańcuchu żywnościowym. Współpracuje z przedsiębiorcami, środowiskiem naukowym i inspekcjami kontrolującymi żywność przy projektach doradczych i szkoleniowych, skoncentrowanych na potrzebach przemysłu spożywczego. Doświadczenie zdobywał w Instytucie Żywności i Żywienia (Zakład Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia - Pracownia Ustawodawstwa Żywnościowego), Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Kontrola Bezpieczeństwa Żywności), Punkcie Koordynacyjnym Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz kilkunastoletniej pracy w branży doradczej. Wspiera przedsiębiorców w zapewnieniu zgodności z przepisami od pomysłu po komercjalizację, wdrożenie i bieżące funkcjonowanie. Doradza w postępowaniach wymagających wiedzy naukowo-technicznej, prawnej i administracyjnej w szczególności dotyczących rynku żywności funkcjonalnej, suplementów diety i żywności dla szczególnych grup konsumentów. Jest wykładowcą i autorem wielu publikacji z zakresu standardów i praktyki prawa żywnościowego.

Kup bilet na targi Zostań wystawcą Zarejestruj się i odbierz zaproszenie