Organizator:

Ważne wydarzenie branży cukierniczej i lodziarskiej

Podziel się

Pod koniec lutego w Warszawie rozpoczną się targi cukiernicze i lodziarskie Expo Sweet. To, współpracujące z targami POLAGRA, wydarzenie potrwa od 26 lutego do 1 marca.

W tym roku Expo Sweet wraca w maksymalnym wymiarze, zajmując wszystkie cztery hale warszawskiego centrum wystawienniczego ExpoXXI. „Udział potwierdzili wszyscy liczący się wystawcy z branży. „Pomimo, że wielu ma za sobą bardzo trudny rok, to wszyscy zakładają, że to będzie punkt odbicia i gospodarka znowu nabierze wiatru w żagle” – informują organizatorzy.

Oprócz oferty wystawienniczej, zaplanowano konkursy, pokazy i prelekcje tematyczne.

Każdy dzień z tematem wiodącym

Niedziela, 26 lutego to dzień tortów. Na Forum Mistrzostw odbędzie się pokazowy turniej mistrzów dekoracji. Poniedziałek to z kolei „dzień lodów”, w którym odbędą się Lodziarskie Mistrzostwa Polski. We wtorek, 28 lutego zmierzą się twórcy najlepszych w Polsce deserów. Ostatniego dnia w szranki stanie młode pokolenie cukierników.

Jednocześnie przez cztery dni targów potrwa Konkurs Dekoracji Cukierniczych, na który wpłynęło ponad 120 zgłoszeń z sześciu krajów.

Szkolenia i warsztaty

Obok Forum Mistrzostw zostanie zlokalizowana sala szkoleniowa, w której odbędą się prelekcje z zakresu oszczędzania energii i alternatywnych źródeł zasilania dla piekarni i cukierni.

Cukierniczy mistrz świata Roberto Lestani poprowadzi pokazy pt. „Cukiernictwo – od podstaw po mistrzostwo świata”. Zawodnicy startujący w Lodziarskich Mistrzostwach Polski poprowadzą praktyczne warsztaty z produkcji lodów na naturalnych składnikach, a reprezentantki Polski przygotowujące się do Mistrzostw Świata w Dekoracji Tortów w Mediolanie, poprowadzą pokazy z przygotowania i wykonania mistrzowskich dekoracji.

To nie wszystko, bo na Expo Sweet będzie można zobaczyć pracę wystawioną w World Chocolate Maters w Paryżu oraz pracę, którą reprezentanci Polski wywalczyli czwarte miejsce na SIGEP (międzynarodowych targach wyrobów rzemieślniczych) oraz wiele innych atrakcji.

Jak dotrzeć, jak się zapisać?

Targi Expo Sweet odbędą się 26 lutego – 1 marca 2023 r., w centrum wystawienniczym ExpoXXI w Warszawie, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Blisko dworca Warszawa Zachodni, od strony ul. Tunelowej, będą czekać bezpłatne autobusy targowe. 

Bilety i wejściówki na Expo Sweet oraz szczegóły i zapisy na szkolenia lub pokazy specjalistyczne na stronie exposweet.pl.

Targi Expo Sweet współpracują z targami POLAGRA. Te ostatnie odbędą się 27-29 września w Poznaniu i wśród setek wystawców gromadzą przedstawicieli branży cukierniczej i lodziarskiej.

Zapytaj o ofertę dla wystawcy Maszy pytania? Skontaktuj się Oto wystawcy POLAGRA 2023